Marzysz o własnym biurze, ale nie stać Cię na otwarcie firmy? Podpowiemy od czego warto zacząć

Własna firma jest marzeniem wielu osób, które mają dość pracy na etacie lub szukają dla siebie ciekawej drogi zawodowej. Nie każdy ma jednak wystarczającą ilość gotówki, aby otworzyć firmę, zainwestować we własną siedzibę i w inne wydatki, jakie związane są z prowadzeniem działalności. Warto więc na początku stworzyć dobry biznesplan i ciąć te wszystkie koszty, które tylko można. Zamiast kupować lokal pod prowadzenie firmy, można go po prostu wynająć. Będzie taniej i wygodniej, a na początek w zupełności wystarczy.

Na wynajęcie lokalu pod prowadzenie działalności decyduje się większość świeżo upieczonych przedsiębiorców, którzy dopiero startują ze swoim biznesem. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty inwestycji w firmę, a jednocześnie mieć dla siebie biuro czy powierzchnię do innego rodzaju działalności. Jeśli planujemy wynajem, trzeba jednak zrobić dosyć wnikliwy research na lokalnym rynku. Im lepiej poznamy ofertę wynajmu lokali, tym większa pewność, że uda nam się znaleźć rozwiązanie w stu procentach dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Jak szukać lokalu na wynajem?

Jeśli poszukujemy lokalu do prowadzenia firmy, warto zacząć się za nim rozglądać z odpowiednim wyprzedzeniem. Nawet, jeśli nasza firma jest dopiero w planach, dobrze jest mieć na oku odpowiednie pomieszczenia. Bardzo ważna jest lokalizacja, dobry dojazd, miejsca parkingowe, a także standard samego lokalu. Trzeba również brać pod uwagę potrzeby naszej działalności. W niektórych przypadkach wystarczy niewielkie pomieszczenie z zapleczem sanitarnym, w innych konieczne będą większe lokale z wieloma pomieszczeniami i możliwością aranżacji przestrzeni czy nawet przeprowadzenia remontu. Pamiętajmy, by przed podpisaniem umowy bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jej zapisami, a także upewnić się, czy lokal jest w ofercie wynajmu długoterminowego. Nie ma sensu inwestować w wynajem, jeśli nie mamy pewności, czy za kilka miesięcy nie będzie trzeba zmieniać adresu firmy i lokalizacji.

Warto szukać w biurach nieruchomości

Poszukiwania lokalu pod prowadzenie firmy czasem bywają bardzo czasochłonne. Zdarza się, że oglądamy wiele różnych pomieszczeń w przeróżnych lokalizacjach i okazuje się, że żadne nie spełnia naszych oczekiwań. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty biura nieruchomości. Agencje nieruchomości mają w swoich ofertach praktycznie wszystko – działki Mazury, mieszkania w stolicy, domki letniskowe czy lokale pod działalność firmową. Można więc w miarę szybko uporać się ze znalezieniem takiej lokalizacji, która będzie nam odpowiadała pod każdym względem. Oczywiście, pod warunkiem, że będziemy korzystać z usług doświadczonej, renomowanej i profesjonalnej firmy, która posiada sporą bazę ofert, a także zajmie się wszystkimi formalnościami i negocjacjami z właścicielem nieruchomości. Owszem, korzystanie z usług biura nieruchomości może być dla początkującej firmy dodatkowym wydatkiem, pozwala jednak na szybkie wynajęcie takiego lokalu, który w stu procentach będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *