Marzenia na kredyt – czy warto brać pożyczkę na upragniony urlop?

Urlop all inclusive w ciepłych krajach lub w jakimś egzotycznym miejscu jest marzeniem wielu osób, niestety nasze marzenia często przegrywają z rzeczywistością, czyli z brakiem odpowiednich funduszy. Niektóre osoby decydują się więc na wzięcie kredytu lub pożyczki, aby spełnić swoje marzenia i wyjechać na upragnione wakacje. Czasem jest to dobre rozwiązanie, a czasem niekoniecznie.

Wyjazd na wakacje zawsze wiąże się z dosyć wysokimi kosztami, na które nie zawsze nas stać. Pożyczka na wakacje może być dobrym rozwiązaniem, ale tylko w sytuacji, gdy nie mamy wystarczająco dużej gotówki, ale za to sporą zdolność kredytową, dzięki czemu będziemy mogli bez problemu kredyt spłacić. Banki podczas udzielania kredytów interesuje nie tylko zdolność kredytowa hipoteczna. Także przy niewielkich kredytach gotówkowych instytucje te sprawdzają, czy będziemy w stanie regularnie wywiązywać się z płatności.

Oceń, czy będziesz mógł płacić

Wzięcie kredytu w dzisiejszych czasach nie jest zbyt dużym problemem. Nie tylko w bankach możemy dostać pożyczki czy kredyty gotówkowe na dowolny cel. Sporo jest na rynku firm pożyczkowych, które oferują szybkie pożyczki pozabankowe na dogodnych warunkach i bez zbędnych formalności. Wiele osób pod wpływem impulsu sięga p takie pożyczki, gdy widza ciekawą ofertę wakacji last minute lub gdy chcą wykupić wymarzone wakacje. Niestety, rzadko wtedy zastanawiają się, czy faktycznie będą w stanie pożyczkę spłacić. Problem może się pojawić dopiero po wakacjach. Z wakacji przywieziemy wspomnienia i dobry nastrój, jednak tuż po urlopie okazuje się, że trzeba spłacić pożyczkę, jaka zaciągnęliśmy na wszystkie przyjemności. Zdarza się, że taka pożyczka pozostaje niespłacona, co powoduje sporo dodatkowych nieprzyjemności, a dług rośnie.

Lepszy kredyt niż pożyczka

Jeśli chcemy koniecznie pojechać na wakacje pomimo braku oszczędności, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy niż szybka pożyczka w takiej samej wysokości. Większość popularnych chwilówek udzielanych jest na miesiąc lub dwa. Pom tym czasie trzeba oddać całą kwotę, dodatkowo powiększoną o odsetki. Jest to sporo i czasem zbyt wiele dla naszego portfela. Jeśli natomiast zdecydujemy się na kredyt gotówkowy w banku, możemy okres jego spłaty rozłożyć na rok lub dwa. Wtedy wysokość comiesięcznej raty jest całkiem przystępna i można ją sobie na spokojnie spłacać bez nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu. Co więcej, w czasie spłacania takiego wygodnego kredytu można też spróbować odkładać środki na kolejne wakacje. Dzięki temu po roku nie tylko będziemy mieć spłacony kredyt, ale również możliwość wyjazdu na kolejny urlop za gotówkę bez konieczności zadłużania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *