Sukces w marketingu MLM – jakich błędów nie popełniać?

Działanie w branży MLM to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają dodatkowego źródła dochodu. Marketing MLM, zwany też sieciowym lub wielopoziomowym pozwala na zarabianie dobrych pieniędzy, a sami sprzedawcy mają realny wpływ na wysokość swoich dochodów. Warto spróbować, jeśli czujemy się na siłach i lubimy bezpośredni kontakt z ludźmi.

opakowanie okolicznościoweMarketing sieciowy od wielu lat cieszy się powodzeniem zarówno sprzedawców, jak i klientów na całym świecie. Firmy, które decydują się na działanie właśnie w taki sposób, rezygnują z tradycyjnego modelu prowadzenia sprzedaży. Nie mają sklepów stacjonarnych ani internetowych, nie inwestują w tradycyjną reklamę. Ich siłą są tysiące sprzedawców na całym świecie, którzy skutecznie docierają do klienta. To właśnie oni są nośnikiem reklamowym, a jednocześnie głównym źródłem sukcesu firmy.

Praca dla odważnych i zmotywowanych

Jeśli ktoś chce działać w MLM, musi na wstępie ocenić, czy faktycznie jest to praca dla niego. Na https://otsm.pl/mlm-co-to-jest/ można znaleźć sporo informacji na temat marketingu wielopoziomowego, dzięki czemu łatwiej będzie nam ocenić, czy ta branża faktycznie jest dla nas. W MLM liczy się pozytywne nastawienie, umiejętności sprzedażowe, a także wiedza na temat sprzedawanych produktów. Wiele osób decyduje się na MLM skuszona wizją wysokich prowizji za sprzedaż. Nie zawsze są to osoby, które interesują się daną branżą i potrafią zbudować sieć lojalnych i zaangażowanych klientów. W tym tkwi również źródło niepowodzeń w branży. Błędem jest przekonanie, że produkt obroni się sam i że wystarczy pokazać katalog czy przesłać standardowe informacje reklamowe, aby zachęcić klientów do kupna. Jeśli nie zbudujemy własnej, lojalnej sieci, raczej trudno będzie odnosić duże sukcesy na polu marketingu wielopoziomowego.

Od czego zacząć?

Marketing MLM wydaje się bardzo kuszący przede wszystkim na wysokie prowizje, jakie można otrzymać za sprzedać wszystkich produktów, a także na dosyć dobre zarobki dla liderów sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, że początki mogą nie być łatwe i zarabianie nie będzie nam szło zbyt dobrze. Wszystkie firmy działające w branży MLM mają już mocno rozwinięte sieci sprzedaży. Oznacza to, że praktycznie w każdym mieście znajdziemy przedstawicieli konkretnych firm. Konkurencja będzie więc spora już na starcie. Zdobywanie własnych klientów i budowanie sieci sprzedażowej wymaga czasu. Nie jest więc tak pięknie, że już na starcie zarabia się spore pieniądze. Większość osób działających w branży MLM traktuje tę działalność jako formę pracy dodatkowej, dzięki której mogą mieć co miesiąc kilkaset złotych do domowego budżetu. Tylko nieliczni sprzedawcy idą w MLM na tyle wysoko, że mogą zrezygnować z pracy na etacie i poświęcić się wyłącznie pracy w marketingu wielopoziomowym. Już na starcie przygody z MLM powinniśmy więc myśleć realnie i perspektywicznie, racjonalnie podchodząc do wszelkich obietnic zapewniających nas o wysokich zarobkach i niezależności finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *