Lustra na wymiar – dlaczego tak popularne?

Zastanawiasz się nad urządzeniem nowej łazience, w jakim stylu ją zaaranżować? Wiele osób jest zdania, że doskonałym rozwiązaniem są lustra wykonywane na wymiar. Zapraszamy do lektury artykuły na temat zastosowania luster na indywidualne zamówienie. 

Budownictwo w Polsce funkcjonuje na bardzo wysokich obrotach. Buduje się wiele mieszkań, powstaje mnóstwo kolejnych projektów wnętrz. Nic zatem dziwnego, że trwa popyt na najróżniejsze elementy dekoracyjne. Należą do nich niewątpliwie także łazienkowe lustra na wymiar. 

Lustro na wymiar w łazience – jak powstaje?

Zastanawiając się nad opcją tego typu lustra w swojej łazience zapewne w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na koszty związane z wdrożeniem takiego projektu. Faktycznie usługa wykonania tego typu lustra nie należy do najtańszych. Lustro wykonane na indywidualne zamówienie wymaga szeregu rozmaitych działań ze strony firmy szklarskiej. W pierwszej kolejności firma musi wysłać specjalistę, który na miejscu montażu dokona niezbędnych precyzyjnych pomiarów. Dopiero uzyskawszy tego typu wyczerpujące informacje, szklarz może przystąpić do wykonania szklanej tafli skrojonej idealnie na miarę. Wycięcie dużego lustra o nietypowych wymiarach może nie być łatwe, bowiem szkło jest materiałem dość kruchym. Dodatkowym utrudnieniem może być także wykonanie rozmaitych otworów w lustrze – na przykład na gniazdka elektryczne oraz włączniki światła. Rzecz jasno samo wykonanie lustra to nie wszystko – niełatwym zadaniem jest także dowóz lustra na miejsce montażu. Im lustro jest większe, tym łatwiej może ulec pęknięciu podczas transportu. Ostatnim etapem realizacji jest montaż lustra na wymiar na ścianie. To także okazuje się być niełatwym zadaniem ponieważ szklana cienka tafla pod wpływem naprężeń łatwo może pęknąć – wtedy cała praca szklarza poszła by na straty. Monter lustra bardzo starannie podchodzi do tego etapu uważając, aby podczas wysychania kleju lub mocowania lustra na uchwytach nie powstały szkodliwe napięcia. Mogłyby one sprawić, że z czasem podczas naturalnej pracy nowego budynku tafla szkła uległaby zniszczeniu. 

Dlaczego ludzie tak chętnie decydują się na lustra wykonywane na indywidualne zamówienie? Chyba każdy przyzna, że duża szklana tafla na ścianie w łazience robi efektowne wrażenie. Lustro znakomicie powiększa wizualnie przestrzeń. Sprawia, że nawet w niewielkim pomieszczeniu czujemy się bardziej komfortowo. Wycięte na wymiar lustra to także wręcz substytut nowoczesnych projektów wnętrz. Im mniej łączeń na ścianach, tym bardziej bliska jest aranżacja idei minimalistycznej estetyki i prostoty. 

Lustra na wymiar zamawia się w lokalnej firmie szklarskiej. Nie można ich nabyć w typowych marketach budowlanych, gdzie sprzedaje się raczej bardziej uniwersalne elementy wystroju wnętrz. Wybierając firmę szklarskę, której zlecimy taką usługę warto zwracać uwagę na doświadczenie monterów oraz opinie, jakie dana firma zebrała w okresie swojego funkcjonowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *