Luksusowe ubrania z alpaki – co takiego mają w sobie?

Nie ma wątpliwości, że odzież z alpaki jest luksusowa. Polar z alpaki jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych naturalnych włókien do luksusowych ubrań, ponieważ jest tak rzadki.

Alpaka od tysięcy lat wędruje po Andach w Peru, wypasając się na naturalnych pastwiskach. Historycznie, rdzenni mieszkańcy czcili swoje runo za ciepło. W rzeczywistości ich wełna z alpaki była kiedyś zarezerwowana dla rodziny królewskiej Inków.

Unikalny polar z alpaki

Ekologiczni hodowcy alpak co roku starannie strzyżą swoje zwierzęta w naturalnym cyklu wydalania, dzięki czemu zwierzęta nie są krzywdzone. Przeciętne zwierzę produkuje do 7 kg runa ogółem. Włosy obrożne są usuwane, a przygotowanie polega na zgrzebleniu, przędzeniu i tkaniu.

Stosowanie barwników jest często pomijane ze względu na wspaniałe naturalne ubarwienie alpaki. Projekty odzieży charakteryzują się naturalnymi kolorami polaru, które są bardzo zróżnicowane, od najbielszej bieli do najczarniejszej czerni. Zobacz ciekawą ofertę, jaką do zaproponowania ma Just Alpaka. Wyjątkowe i piękne swetry, szaliki, kurtki i czapki z alpaki powstają z naturalnych kolorów wełny. Kombinacje kolorystyczne polaru alpaki obejmują odcienie brązów, szampanów, płowych i srebrnoszarych.

Odzież Alpaka inspiruje szacunek do natury. Wspieranie rdzennych tkaczy ręcznych i tkaczy zachęca, daje nadzieję, wizję i obietnicę.

Zalety materiału Alpaka

– Niezwykle miękki, wygodny i luksusowy – gładszy niż jedwab.

– Bardzo lekki

– Doskonałe ciepło

-Użytkownik utrzymuje komfortową temperaturę ciała niezależnie od pogody

-Naturalnie trwały, a włókna są mocniejsze niż moher

-Hipoalergiczny – odporny na roztocza

– Doskonałe właściwości drapowania

-Naturalnie ognioodporny

-Właściwie cieplejszy niż wełna owcza

-Miękki bez kłującego uczucia

-Bez lanoliny – dlatego nie jest naturalnie hydrofobowy

-Łatwo akceptuje barwniki, ale piękne naturalne kolory eliminują potrzebę farbowania produktów

Niedogodności:
-Odzież z alpaki wymaga nieco więcej troski i uwagi.

-Ubrania strukturalne, takie jak płaszcze lub drobno tkane rzeczy, należy czyścić wyłącznie chemicznie.

Rzadki i naturalnie organiczny polar alpaki jest ceniony i wysoko ceniony za jedwabiście miękkie włókna, które są cieńsze niż kaszmir. W porównaniu do wełny lub kaszmiru, włókna alpaki są o 20% cieplejsze i nie mechaci się wcale.

Ten wyjątkowy polar można łączyć z organiczną owczą wełną, aby uzyskać jeszcze większą miękkość i trwałość. Dość często naturalny polar alpaki jest zintegrowany z bawełną, co powoduje, że ta mieszanka ma różną jakość i gramaturę.

Pielęgnacja i czyszczenie odzieży Alpaki

Koniecznie przeczytaj instrukcje na etykiecie odzieży. Odzież strukturalna powinna być czyszczona chemicznie, ale upewnij się, że Twój usługodawca ma doświadczenie z włóknami alpaki. Używaj szamponu dla dzieci bez zapachu i odżywki. Nigdy nie używaj wybielacza. Staraj się jak najmniej obchodzić się z ubraniem. Delikatnie pomieszaj i pozostaw na około 3 minuty, a następnie spłucz w wodzie o tej samej temperaturze.

Polecamy:
Skup złomu Szczecin — gdzie można sprzedać złom i metale kolorowe w dobrej cenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *