Lokalizacja placu zabaw – dlaczego jest tak ważna w Szczecinie?

Place zabaw to jedno z najbardziej ulubionych miejsc wszystkich maluchów. Nie ma bowiem dziecka, które nie lubiłoby bujawek, zjeżdżalni czy grzebania w piasku w piaskownicy. Zanim jednak rodzice wypuszczą swoje maluchy na plac zabaw, warto upewnić się, czy jest on bezpieczny i czy zapewni dzieciom bezproblemową zabawę na odpowiednim poziomie.

W Szczecinie sporo jest placów zabaw zlokalizowanych na różnych osiedlach. Do wyboru mamy zarówno duże i pełne zabawek ogródki jordanowskie, jak i niewielkie osiedlowe place zabaw wyposażone w podstawowe sprzęty. Zanim wybierzemy się z dzieckiem na konkretny plac zabaw, sprawdźmy jego lokalizację i upewnijmy się, czy spełnia ona wszystkie wymogi. Najlepszy i najbardziej bezpieczny dla dzieci jest ogrodzony plac zabaw położony z dala od ruchliwych ulic czy dużych zakładów przemysłowych. Cisza, spokój i otoczenie zieleni wpływają bowiem na komfort, relaks oraz przyjemną zabawę.

Tereny zielone lepsze niż betonowe osiedla

magicznatecza.plPlac zabaw powinien znajdować się na terenie zielonym, dzięki czemu będzie zdecydowanie bardziej przyjazny niż plac umieszczony na betonowym osiedlu, gdzie zabawki dla dzieci zostały wciśnięte przez projektanta pomiędzy miejsca parkingowe czy inne elementy infrastruktury. Trzeba też pamiętać, że plac zabaw potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca. Zbyt dużo zabawek i urządzeń upchniętych na niewielkiej przestrzeni nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż maluchy będą się tłoczyć, nie będą miały okazji do swobodnego ruchu czy pobiegania między poszczególnymi zabawkami. Jeśli pod tym względem plac zabaw pozostawia wiele do życzenia, lepiej wybrać się w inne miejsce. Spacer na dalszy plac zabaw dostarczy dodatkowej porcji ruchu, a przy okazji rodzice będą mieli pewność, że ich maluchy bawią się w komfortowych warunkach i są na placu zabaw bezpieczne.

Zabawki dobrze wykonane i zamontowane

Na każdym placu zabaw, bez względu na to, czy jest on osiedlowy, znajduje się w parku, przedszkolu czy na prywatnej posesji, najważniejszą kwestią, o jaką należy zadbać, jest bezpieczeństwo. Wszystkie urządzenia i zabawki, z których będą korzystały maluchy, muszą być doskonale zaprojektowane i wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. O plac zabaw dostawca powinien dbać nie tylko do momentu sprzedaży, ale także później. Ważna jest bowiem nie tylko jakość wykonania, ale również montaż i późniejsza konserwacja. Nawet najwyższej jakości zabawki, wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, nie spełnią bowiem swojego zadania wtedy, gdy będą nieprawidłowo zamontowane i będą stwarzały zagrożenie dla dzieci. W przypadku placów zabaw jakość wykonania i montażu ma znaczenie o wiele większe niż efektowny wygląd. Czasem warto zainwestować w zabawki mniej atrakcyjne wizualnie, ale w stu procentach bezpieczne i posiadające wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *