Lista zabiegów kosmetycznych, których nie zrobisz w sezonie letnim

Przygotowania do lata bardzo często polegają na wizytach w gabinetach medycyny estetycznej oraz w salonach kosmetycznych. Przed wakacjami i czasem, gdy nosimy mało ubrań, chcemy bowiem zadbać o to, by nasza skóra prezentowała się olśniewająco. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie zabiegi są wskazane latem, gdy słońce działa o wiele mocniej niż w czasie innych pór roku.

Nowoczesna kosmetyka katowice cieszy się ogromną popularnością wśród klientek, które dbają o swoją urodę i chcą na wiele sposobów poprawić kondycję cery, zatrzymać procesy starzenia czy zadbać o efektowny wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie zabiegi, jak mezoterapia, mikrodermabrazja oraz różne peelingi czy zabiegi kwasami. Zanim jednak wykonamy taki zabieg, dobrze jest się upewnić, czy można go robić w sytuacji, gdy skóra później jest mocno wystawiona na słońce. Niektóre preparaty w kontakcie ze słońcem mogą powodować odbarwienia czy podrażnienia. Dzieje się tak w przypadku wielu zabiegów na twarz, które są mocno inwazyjne i powodują sporo podrażnień na etapie ich wykonywania.

Depilacja laserowa – uważaj latem

W sezonie letnim nie należy również wykonywać depilacji laserowej, szczególnie wtedy, gdy planujemy wakacje i opalanie. Po zabiegu laserem skóra powinna mieć czas, aby odpocząć i dojść do siebie. Zabiegi laserem są bardzo popularne przed sezonem letnim, pozwalają bowiem na pozbycie się nadmiaru owłosienia na stałe. Laser nie tylko usuwa zbędne włoski, ale również powoduje dezaktywację cebulek, dzięki czemu włoski nie odrastają. Zabiegi jednak najlepiej jest przeprowadzać zimą lub wiosną, gdy ciało nie jest wystawione na słońce i skóra ma czas na regenerację i powrót do stabilności. Alternatywą dla trwałego usuwania owłosienia są też depilacje woskami, w tym przypadku również warto wykonywać je przed sezonem letnim. Sporo zabiegów w gabinetach kosmetycznych najlepiej jest robić zanim wystawimy skórę na działanie palącego słońca.

Ostrożnie ze słońcem

Wiele zabiegów w salonach urody nie sprawdza się latem, jednak z drugie strony trzeba pamiętać o tym, że wystawianie skóry na zbyt długotrwałe działanie promieni słonecznych również nie jest dobrym pomysłem. Promieniowanie UV działa na skórę niszcząco, wysusza ją, zmniejsza jej elastyczność, przyspiesza procesy starzenia. Aby słońce poczyniło szkody na ciele, wcale nie trzeba wcześniej wykonywać żadnego skomplikowanego zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy, że zbyt dużo czasu spędzimy na opalaniu, a skóra z pewnością nam nie podziękuje. Opalenizna wygląda pięknie jedynie przez kilka tygodni, a uszkodzenia skóry często bywają trwałe. Warto więc w sezonie letnim zadbać o kondycję skóry na wiele sposobów, nie tylko poprzez stosowanie właściwych kosmetyków, ale również poprzez unikanie zbyt dużej ekspozycji na słońce. Zainwestujmy w dobre kremy z filtrami, dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, a także właściwą odzież. Lepiej być mniej opalonym, ale mieć pewność, że skóra jest w dobrej kondycji.

2 thoughts on “Lista zabiegów kosmetycznych, których nie zrobisz w sezonie letnim

  1. Na https://icolway.pl/3-kolagen-naturalny znalazłam ciekawe kosmetyki na bazie naturalnego kolagenu i wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie dla skóry, na której pojawiają się już pierwsze zmarszczki i jest już ona mniej elastyczna. Używałyście naturalnego kolagenu? Możecie powiedzieć coś więcej o efektach, jakie daje? Chciałabym znaleźć coś naprawdę sprawdzonego i działającego, a nie kosmetyku, który jest dobry tylko na filmach reklamowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *