Lato w Szczecinie w pełni: jak znaleźć okulary idealne?

Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych określenie wielkości i kształtu twarzy jest ważne, ponieważ pomoże ci znaleźć lepiej dopasowane, bardziej funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne. Odpowiednio dopasowane okulary przeciwsłoneczne mogą nadać ci stylowy wygląd.

Aby znaleźć najlepsze okulary przeciwsłoneczne dopasowane do siebie, musisz:

  • zmierzyć twarz
  • określić kształt twarzy
  • dopasować ten kształt do stylu okularów przeciwsłonecznych

Jak zmierzyć twarz?

Pobranie wymiarów twarzy pomoże Ci zorientować się, jaki rozmiar i kształt ma twoja twarz. Aby zmierzyć twarz, stań przed lustrem i wykonaj następujące kroki:

Zmierz odległość od jednej do drugiej kości policzkowej: umieść koniec taśmy mierniczej tuż pod okiem, aby znaleźć górną część kości policzkowej. Zmierz do tego samego punktu po drugiej stronie twarzy. Zapisz ten pomiar.

Zmierz linię szczęki: wyczuj linię poniżej uszu, aby znaleźć końce szczęki. Zmierz od końca szczęki do drugiego końca wokół dolnej części twarzy. Zapisz to również.
Zmierz długość twarzy: zmierz od środka linii włosów prosto w dół przez przód nosa do dolnej części podbródka. Zapisz.

Spójrz na swoje pomiary i porównaj je ze sobą, określ, jaki kształt twarzy znajdujesz się poniżej. Więcej informacji o rozmiarach i kształtach oprawek okularów znajdziesz w dowolnym internetowym przewodniku po zakupie okularów przeciwsłonecznych, natomiast szeroki wybór samych okularów znajdziesz tutaj https://denicler.eu/pol_m_Dodatki_Okulary-494.html.

Jak określić kształt twarzy?

Istnieje kilka różnych kształtów twarzy. Porównaj różne wymiary twarzy, spójrz w lustro i poproś przyjaciela o pomoc w określeniu kształtu twarzy. Spójrz na materiały dostępne w sieci, aby zobaczyć typowe kształty twarzy i zobaczyć, która z tych kategorii pasuje do Ciebie najbardziej.

Najlepsze okulary dla kwadratowych twarzy

Kwadratowe twarze mają zasadniczo taką samą długość i szerokość w poprzek twarzy – charakteryzują się szerokim czołem i mocną linią szczęki. Najlepsze okulary dla kwadratowych twarzy to okrągłe lub owalne – pomaga to wyostrzyć ostrość twarzy, co pozwala uzyskać bardziej zrównoważony wygląd. Przykładami stylów, które dobrze sprawdzą się w przypadku kwadratowych twarzy, są np. muchy, bądź lenonki.

Najlepsze okulary dla okrągłych twarzy

Okrągły kształt twarzy ma zauważalne krzywe i mniej określone kąty. Najlepsze okulary dla okrągłych twarzy unikają zakrzywionych rysów, podkreślając ostre linie kątowe, które pomogą wydłużyć twarz i sprawią, że będzie ona cieńsza i ostrzejsza. Ta grupa twarzy może również skorzystać z kolorowych ramek w górnej części twarzy. Okrągłe kształty twarzy najlepiej będą wyglądać w okularach w kształcie prostokąta, bądź kwadratu.

Okulary dla twarzy o owalnym kształcie

Owalne twarze mają się świetnie, ponieważ każda ramka wygląda niesamowicie! Owalne twarze mają delikatnie zaokrąglone, dość równe rysy i prawie każda pata okularów będzie na nich dobrze działać. Jeśli masz taką twarz – jesteś absolutną szczęściarą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *