Lampy sufitowe – jakie wybrać?

Lampy sufitowe to jeden z najlepszych sposobów na oświetlenie Twojej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz oświetlić dużą salę posiedzeń, czy stworzyć przytulne otoczenie w swoim salonie, bogate kolekcje lamp sufitowych zapewniają pełną gamę opcji oświetlenia.

W czym możemy przebierać?

Postaw na sufitowe reflektory i oświetlenie kierunkowe, gdy potrzebujesz precyzyjnego i mocnego oświetlenia. Jeśli chcesz czegoś bardziej dekoracyjnego, ale nie masz sufitu o dużej wysokości, sprawdź lampy montowane częściowo podtynkowo, dostępne w każdym stylu, od nowoczesnego po art deco. Natomiast nowe lampy sufitowe w stylu minimalistycznym zapewniają górne oświetlenie z pozornie niewidocznego źródła światła.

Lampy sufitowe a lampy wiszące

Terminy sufit i zawieszenie są często używane zamiennie. Oba typy opraw montuje się z sufitu, ale na tym kończą się podobieństwa. Lampa sufitowa to sztuczne źródło światła zamontowane poziomo z sufitu, aby zapewnić światło poniżej, podczas gdy lampa wisząca to oprawa zwisająca z sufitu, zawieszona na sznurku, łańcuszku, linie lub metalowym pręcie, która może emitować światło światło w kilku kierunkach. Lampy sufitowe są często głównym źródłem ogólnego, nastrojowego oświetlenia w pomieszczeniu, podczas gdy lampy wiszące są zwykle oświetleniem akcentującym lub zadaniowym.

Lampy sufitowe są dobrym punktem wyjścia do oceny potrzeb oświetleniowych. Są dostępne w różnych stylach i wykończeniach, co ułatwia dobranie wzoru pasującego do wystroju każdego pomieszczenia. Wiele opraw sufitowych jest ściemnianych, co pozwala na oszczędność energii, a także elastyczność w dostosowywaniu idealnej atmosfery na każdą okazję.

Rodzaje lamp sufitowych i ich zalety

Lampy sufitowe do montażu podtynkowego – re niskoprofilowe oprawy są dostępne w różnych formach, w tym w kształcie bębna, kopuły, misy, kuli i pączka. Projekty mogą być ozdobne, ale mają tendencję do skłaniania się ku minimalistycznemu i mniej rzucającemu się w oczy, wtapiając się w istniejący wystrój. Lampy sufitowe do montażu podtynkowego są montowane w bezpośredniej bliskości sufitu i są podłączone bezpośrednio do źródła zasilania. Wymagają mniej czyszczenia ze względu na mniejszą akumulację kurzu i owadów i są idealne do środowisk o dużym natężeniu ruchu i niższych sufitów.

Zainstaluj te oprawy w środowiskach, w których wymagane jest dobre ogólne oświetlenie otoczenia, takich jak:

  • kuchnie,

  • łazienki,

  • sypialnie,

  • korytarze,

  • inne przestrzenie przejściowe

Lampy sufitowe pół-wpuszczane – zamontowane nieco pod sufitem, dzięki czemu górna część oprawy zwisa na krótkim trzonku o kilka centymetrów, oprawy te zapewniają pewne oświetlenie, ponieważ minimalne światło ucieka na górze oprawy, zapewniając większą moc oświetlenia ogólnego. W przypadku montażu tych lamo jest zwykle dostępnych więcej opcji stylu dekoracyjnego niż w przypadku montażu wpuszczanego. Idealnie nadają się do pomieszczeń wspólnych lub nad stołami w jadalni, wannami, toaletkami, salonami lub sypialniami. Jest w czym wybierać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *