Który rowerek stacjonarny wybrać? Jaki będzie najlepszy?

Rowerki stacjonarne to bardzo popularne sprzęty treningowe, które służą do szlifowania formy w domowym zaciszu. Ze względu na duży wybór rowerków, trudno się zdecydować na jeden konkretny model. Jeśli chcesz zasilić swoją domową siłownię w tego typu sprzęt, odpowiadamy, czym się kierować przy zakupie.

Rowerek magnetyczny – cichy, płynny i mniej awaryjny

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rowerki magnetyczne. W porównaniu do modeli mechanicznych wypadają o wiele lepiej ze względu na cichą pracę. Jest to możliwe dzięki systemowi oporu magnetycznego. Nawet długie godziny pedałowania nie będą uciążliwe dla innych domowników. Dlatego też bez obaw możesz oddać się pasji trenowania i dbać o formę przez cały rok. Tego typu rowerki mają różne gabaryty, kształty i  funkcje, co możesz zobaczyć m.in. na stronie sklepu https://kronos-shop.pl/ .

W rowerku magnetycznym możesz monitorować swoje postępy treningowe dzięki wbudowanemu komputerowi. Najważniejsze apartamenty treningu są na bieżąco zliczane na czytelnym wyświetlaczu. W kierownicy znajduje się pokrętło do ustawienia stopnia oporu. Regulowane pedały i kierownica to gwarancja idealnego dopasowania sprzętu do swojej sylwetki i preferencji.

Rowerek powietrzny – innowacyjny sprzęt do treningu crossfitowego

Te nowoczesne rowerki są niezastąpione do przeprowadzania treningu wydolnościowego, wytrzymałościowego i siłowego. Podczas ćwiczeń zaangażowane są zarówno dolne, jak I górne partie mięśniowe. Ruchome ramiona rowerka uruchamiają pracę rąk. Możesz też całkowicie zrezygnować z pedałowania, opierając wygodnie stopy na specjalnych podnóżkach. 

Takie rowerki działają na zasadzie oporu powietrza, toteż nie obciążając stawów. Im szybciej pedałujesz, ty większe uzyskujesz obciążenie. Niezwykle przydatne okazują się tez przy rozgrzewkach. Trenowanie na rowerku powietrznym szybko podnosi tętno i temperaturę, dlatego bezpiecznie rozgrzejesz mięśnie i przygotujesz się do dalszego treningu

Oprócz tych dwóch propozycji zakupowych jest jeszcze spory wybór innych rowerków stacjonarnych. Warto w nie zainwestować, ponieważ ćwiczenia na rowerkach wzmacniają mięśnie nóg, pomagają zwalczyć cellulit i spalić tkankę tłuszczową. Oczywiście poprawiają ogólną wydolność organizmu i pomagają pracować nad kondycją fizyczną. Wybierz odpowiedni dla siebie model i obserwuj pierwsze efekty trenowania.

Polecamy:
Jaka jest najkorzystniejsza oferta na ubezpieczenie podróży w Szczecinie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *