Które rodzaje ogrzewania w Twojej firmie zdadzą egzamin?

Ogrzewanie w firmie to kwestia, do której należy podejść odpowiedzialnie i bez rozwiązań połowicznych. Komfort cieplny w biurze jest istotny zarówno z punktu widzenia przebywających w nim pracowników, jak i klientów, którzy przychodzą do siedziby firmy. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, trzeba się upewnić, jakie możliwości daje stan architektoniczny budynku.

Sporo problemów mogą napotkać te firmy, które mają lokalizację w zabytkowych kamienicach. Takie obiekty są zwykle pod jurysdykcją urzędników od ochrony zabytków i nie można sobie w nich wprowadzać dowolnych zmian. Najczęściej właściciele lokali czy najemcy muszą ściśle stosować się do narzuconych odgórnie przepisów i nie mogą sobie pozwolić na remonty, które chcieliby przeprowadzić. Także w kwestii ogrzewania może się okazać, że nie zamontujemy tego, co bardzo chcielibyśmy mieć ze względu na komfort i wygodę użytkowania. Z takiego impasu nie ma raczej dobrego wyjścia poza zmianą lokalizacji firmy na inną i bardziej elastyczną pod względem możliwości przeprowadzenia remontu.

Nieśmiertelne kaloryfery

Grzejniki w wielu odsłonach nadal są podstawą ogrzewania zarówno w nowych budynkach, jak i tych, które czasy świetności mają już dawno za sobą. Niestety, zdarza się i tak, że grzejniki pełnią w biurze funkcje wątpliwie dekoracyjne – są pod oknami, raczej słabo się prezentują, a dodatkowo wcale nie grzeją, także w sezonie zimowym. Szczególnie stare grzejniki są pod tym względem dosyć uciążliwe, warto więc szukać rozwiązań, które wsparłyby ten wadliwy i szwankujący system grzewczy. Jeśli jesteśmy gotowi na nieco większy remont niż malowanie ścian, dobrym pomysłem może być instalacja ogrzewania podłogowego. Jest to opcja, która tylko z pozoru może się wydawać droga i nieopłacalna, w rzeczywistości ogrzewanie podłogowe coraz częściej wykorzystywane jest zarówno w domach mieszkalnych, jak i biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Warto o nim pomyśleć szczególnie wtedy, gdy szukamy wsparcia dla głównego systemu grzewczego. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu zyskamy przytulne, ciepłe i komfortowe wnętrza, w których będzie się o wiele lepiej pracowało.

Wiele innowacyjnych rozwiązań

W ofercie producentów systemów grzewczych możemy znaleźć całe mnóstwo rozwiązań, które są innowacyjne, energooszczędne, bardzo pomysłowe, a jednocześnie funkcjonalne. Mata grzewcza pod lustro to jedno z rozwiązań, które świetnie sprawdza się jako wsparcie do ogrzewania w łazience czy toalecie. Dzięki ogrzewaniu lustro nie paruje w czasie kąpieli czy prysznica, nie tworzą się na nim brzydkie zacieki i zawsze dobrze się prezentuje. Ciekawym rozwiązaniem są też instalacje, które łączą zalety tradycyjnego kominka i centralnego ogrzewania, czyli kominki z płaszczem wodnym. To także dobra alternatywa wszędzie tam, gdzie nie można zainstalować tradycyjnego centralnego ogrzewania. Wybór systemów grzewczych jest naprawdę spory. Za każdym razem powinien być jednak poprzedzony dobrą analizą potrzeb, a także możliwości architektonicznych w danym budynku. Nie wszystko i nie wszędzie jest bowiem możliwe do zrealizowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *