Kto ponosi koszty za paliwo w wypożyczonym aucie?

Wypożyczanie samochodów cieszy się coraz większą popularnością. Umożliwia ono korzystanie z pojazdu za ułamek jego ceny. Dzięki temu korzystanie z niemal nowych lub luksusowych aut jest w zasięgu większej ilości osób. Stąd też mnożą się pytania na temat warunków wynajmu. Kto ponosi koszty za paliwo w wypożyczonym aucie? Kto powinien zatankować auto?

Za paliwo płaci klient

Oczywiście za zużyte w samochodzie paliwo płaci wynajmujący. Samochodu są udostępniane klientom zatankowane pod korek i umyte. Zgodnie z umową powinny być oddawane do wypożyczalni w dokładnie tym samym stanie. Stąd też tuż przed zwrotem należy zatankować samochód i jeśli to konieczne – umyć go. Jeśli tego nie zrobisz, to powinieneś liczyć się z tym, że wypożyczalnia naliczy Ci dodatkowe koszty, które zostały uwzględnione w umowie. Wysokości kar umownych z pewnością zostały dokładnie podane w podpisanej przez Ciebie umowie, by żadna z nich nie była dla Ciebie zaskoczeniem. Właściwie w każdej sytuacji to wynajmujący będzie zobowiązany do zapłacenia za wykorzystane paliwo, co w umowie jest najczęściej opisane jako ponoszenie wszystkich kosztów związanych z eksploatacją auta. Stąd też oczywiste jest, że poniesie on koszty związane z opłatami drogowymi, czy parkowaniem. Do takich niezbędnych dodatkowych opłat można doliczyć też koszty sprzątania, które można przeprowadzić samodzielnie przed zwrotem pojazdu. Zwykle wystarczy po prostu odkurzyć wnętrze auta. Jeśli się jednak ono zakurzy lub zostanie ubłocone, to pojawi się też konieczność jego umycia ręcznego lub na myjni.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin – pełna wygoda klientów

Koniecznie trzeba też podkreślić, że wypożyczalnia samochodów w Szczecinie tak jak inne punkty w dużych miastach przywiązują ogromną wagę do zadowolenia klientów. Z tego powodu coraz więcej z nich oferuje oddanie pojazdu, który nie jest zatankowany. To jest dodatkowa usługa, która umożliwia klientom jeszcze wygodniejszy zwrot pojazdu. Polega on na tym, że wynajmujący może oddać samochód bez jego tankowania. Po prostu nie musi zawracać sobie nim głowy, ale nie musi z tego powodu płacić kary. Oczywiste jest jednak to, że za samo tankowanie musi zapłacić, mimo że zostanie ono wykonane przez pracownika wypożyczalni. To rozwiązanie jest szczególnie często wykorzystywane przez wypożyczalnie samochodów luksusowych i ekskluzywnych. Często też jest wykorzystywane przez osoby, które korzystają z samochodu np. w przerwie pomiędzy lotami i nie mają czasu na to, by zająć się tankowaniem i sprzątaniem.

Upewnij się przed wypożyczeniem

Niezależnie od tego, czy wolisz oddać auto zatankowane, czy z pustym bakiem, powinieneś sprawdzić, jakie oczekiwania ma wypożyczalnia. Są one zawarte w umowie, która po podpisaniu staje się wiążąca. Pamiętaj też, że kara pieniężna może kosztować Cię więcej niż paliwo, jakie zmieści się w baku. Jeśli więc nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów, to na pewno najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie samodzielne zatankowanie pojazdu oraz umycie go.

Co robić gdy masz zalaną piwnicę?

Jak założyć call center. Najlepsze, sprawdzone przepisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *