Kosmetyki pielęgnujące

O skórę należy dbać zawsze – bez względu na porę roku, wiek oraz jej rodzaj. Niezwykle istotną rolę w tym procesie odgrywają starannie dobrane kosmetyki, które powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb. Aby znaleźć najlepszy produkt, warto ustalić, jaki mamy rodzaj skóry. Istnieją bowiem cztery podstawowe typy, wśród których z pewnością wyłonimy ten właściwy.

Cztery typy skóry

1. Skóra normalna – ten typ skóry najczęściej występuje do dwunastego roku życia, później można go zaobserwować bardzo rzadko. Jego cechą charakterystyczną jest idealny wygląd – skóra jest różowa i jędrna, a dodatkowo matowa. Nie łuszczy się, naczynka krwionośne nie są widoczne, podobnie jak plamy czy zaskórniki. Skóra normalna bardzo dobrze reaguje na niekorzystne czynniki pogodowe.

2. Skóra sucha – jest cienka, przez co często możemy zaobserwować prześwitujące naczynka krwionośne. Ponadto jest spierzchnięta i nieprzyjemna w dotyku, ma tendencję do złuszczania się. Brak jej sprężystości oraz elastyczności, jest wrażliwa i ma jasny kolor. Osoby odznaczające się suchą skórą nierzadko wysuszają ją jeszcze bardziej, na przykład przez stres czy długie opalanie. Niekorzystny wpływ na ten typ skóry mają również radykalne diety odchudzające, zbyt długie kąpiele czy częste korzystanie z solarium.

3. Skóra tłusta – charakteryzuje się szaro-żółtą barwą, jest błyszcząca i gruba. Często towarzyszą jej liczne zaskórniki. Dobrze reaguje na niekorzystne warunki atmosferyczne, jednak narażona jest na wypryski i trądzik. Negatywnie wpływa na nią stres oraz zaburzenia związane z układem trawiennym.

4. Skóra mieszana – jest połączeniem skóry suchej oraz skóry tłustej.

Na czym powinna polegać dobra pielęgnacja ciała?

Pielęgnacja skóry suchej, tłustej oraz mieszanej wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, które będą przeznaczone właśnie do niej. W sklepach można obecnie znaleźć liczne kosmetyki pielęgnujące, jednak skąd wiadomo, które okażą się najlepsze? Przede wszystkim, po ustaleniu typu skóry i wybraniu produktu dla niej odpowiedniego, należy sugerować się składem. Ważne, aby zawierał wyłącznie naturalne zapachy i był pozbawiony niekorzystnych dla cery substancji. Dobrej jakości kosmetyki pielęgnujące można również znaleźć w Internecie, na przykład na stronie znanego i cenionego na całym świecie producenta https://www.le-petit-marseillais.pl/. Zapewnia on dużą różnorodność i oferuje wyłącznie produkty najwyższej jakości, które charakteryzują się dużą skutecznością.

One thought on “Kosmetyki pielęgnujące

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *