Kariera hydraulika vs elektryka – 4 pytania, które pomogą Ci podjąć decyzję

Elektryków i hydraulików łączy więcej, niż mogłoby się wydawać. Obaj są szanowanymi fachowcami. Obaj zapewniają niezbędną usługę, na którą zawsze będzie zapotrzebowanie. Oboje są dobrze opłacani i jeśli chcą, mogą samodzielnie rozpocząć działalność.

Więc którą branżę wybrać? Zostać hydraulikiem czy elektrykiem?

Zawsze debatowano, która z tych opcji kariery jest „lepsza”. Prawda jest taka, że ​​nie ma właściwej odpowiedzi. Jest jednak kilka rzeczy, o których możesz pomyśleć, aby dowiedzieć się, która ścieżka najbardziej Ci odpowiada. Oto kilka kluczowych punktów, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

1. Opcje kariery hydraulika VS elektryka

wuko WarszawaCo dokładnie możesz zrobić jako hydraulik kontra elektryk? Jakie będziesz mieć różne opcje kariery, w zależności od wybranej ścieżki? Prawdopodobnie więcej, niż zdajesz sobie sprawę. Elektrycy i hydraulicy robią o wiele więcej niż rutynowe prace budowlane i konserwacyjne, jak udrażnianie kanalizacji. Zaczniesz od tego rodzaju pracy – i zdecydowanie możesz się jej trzymać, jeśli chcesz. Ale dzięki dodatkowemu doświadczeniu lub szkoleniom do wyboru jest wiele innych ścieżek kariery. Zadania, które będziesz wykonywać na co dzień, będą się znacznie różnić w zależności od wybranej ścieżki kariery.

Pomyśl o swoich planach na przyszłość i o tym, gdzie chciałbyś pracować, podejmując decyzję między hydraulikiem a elektrykiem.

2. Jak długo trwa szkolenie?

Właściwie tyle samo czasu zajmuje zostanie hydraulikiem lub elektrykiem. Oba zawody są regulowane i wymagają stałej liczby godzin szkolenia w klasie oraz szkolenia w miejscu pracy (praktyki). W sumie potrzebujesz 5 lat (około 9 000 godzin) edukacji, aby zostać czeladnikiem w obu branżach. Na szczęście większość z tego to płatne szkolenie, podczas gdy ty pracujesz jako praktykant!

3. Kto zarabia więcej pieniędzy?

To kolejny remis. Dane rządu dotyczące wynagrodzeń pokazują, że hydraulicy i elektrycy zarabiają mniej więcej tyle samo. Jeśli chcesz być naprawdę wybredny, średnia pensja dla elektryków jest trochę wyższa … ale prawdopodobnie nie wystarczy, aby Cię przekonać w ten czy inny sposób.

Jeśli jesteś rozdarty między tymi dwoma transakcjami, sprowadzi się to do czegoś więcej niż tylko pieniędzy – przeczytaj również.

4. Jakich naturalnych umiejętności potrzebujesz, aby odnieść sukces?

Zacznijmy od matematyki. Wszyscy wiedzą, że zostanie elektrykiem oznacza oderwanie się od matematyki w szkole średniej. Nie chodzi o to, że hydraulicy nigdy nie używają matematyki – ale studenci kierunków, których najważniejszą usługą jest pogotowie elektryczne muszą głębiej zagłębić się w arytmetykę, algebrę i geometrię. Ale studenci hydrauliki również mają do nauczenia się materiału technicznego. Wybierz tę branżę, a będziesz się uczyć takich tematów jak między innymi: dynamika płynów, obliczanie ciśnienia wody, czy energia kinetyczna. Oba zawody obejmują koncepcje teoretyczne, równania matematyczne i pewną ilość zapamiętywania.

Nie można powiedzieć, że jedno jest „trudniejsze” niż drugie. Będzie to zależeć od twoich naturalnych zainteresowań i umiejętności w tych dziedzinach.

One thought on “Kariera hydraulika vs elektryka – 4 pytania, które pomogą Ci podjąć decyzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *