Kalkulator kredytowy – jak prawidłowo sprawdzić koszty kredytu gotówkowego?

Jedną z pierwszych opcji przychodzących do głowy, kiedy chcesz zrealizować potrzebę, na którą nie masz wystarczających środków finansowych, jest kredyt. Zastanawiając się nad pożyczeniem pieniędzy z banku, od razu zaczynasz myśleć o wiążących się z tym kosztach. Planując skorzystanie z usług bankowych, dokładnie tak, jak w przypadku wszystkich innych decyzji, należy podejmować je odpowiedzialnie. Dzięki temu wybór będzie korzystny i opłacalny. Nie wiesz, w jaki sposób szybko ustalić swoje możliwości kredytowe i sprawdzić przewidywaną wysokość kosztów finansowania? Pomoże Ci w tym kalkulator kredytu. Przeczytaj poniżej, jak go używać.

Potrzebujesz gotówki?

Zostałeś zaskoczony przez niespodziewany wydatek i potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Na pewno zależy Ci na czasie i prostocie całego procesu, a jednocześnie nie chcesz przepłacać. Nawet po zapoznaniu się z bogatą ofertą kredytową i wyborze odpowiedniego banku, wciąż do podjęcia pozostaje decyzja odnośnie do typu kredytu oraz jego wysokości. W uzyskaniu symulacji bez wizyty w placówce bankowej, czy czasochłonnego telefonowania na infolinię, pomocne jest skorzystanie z kalkulatora kredytów przez Internet.

Możliwości kalkulatora kredytowego

Przy wyborze dopasowanego kredytu, którego spłata nie będzie stanowiła problemu, konieczne jest obliczenie miesięcznej raty i poznanie wszystkich przyszłych kosztów. Używając kalkulatora na stronie Santander Bank Polska, należy podać:

 • wysokość potrzebnej kwoty pieniędzy – dla kredytu gotówkowego online wynosi ona od 500 do 92 000 złotych,
 • długość okresu spłaty – liczba rat w przedziale od 3 do 120 comiesięcznych płatności,
 • informację, czy jesteś zainteresowany skorzystaniem z ubezpieczenia – umożliwiającego ochronę w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji losowych,
 • wiek kredytobiorcy.

Jeśli Twoje potrzeby przekraczają maksymalną możliwą kwotę dostępną w kalkulatorze, niezbędna jest wizyta w oddziale, gdzie doradca przedstawi Ci spersonalizowaną ofertę.

Na jakiej wysokości ratę możesz sobie pozwolić?

Po wprowadzeniu wszystkich niezbędnych informacji przedstawiana jest symulacja kredytu. Możliwe jest sprawdzenie szacunkowych wyliczeń:

 • wysokości miesięcznej raty – stanowiącej sumę części kapitału oraz odsetek,
 • Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania – określającej całkowity koszt kredytu,
 • kwoty prowizji,
 • oprocentowania – liczonego jako suma wartości stopy referencyjnej NBP i marży banku,
 • miesięcznej składki ubezpieczeniowej – jeśli zdecydowałeś się na tę opcję,
 • całkowitego kosztu zobowiązania – jako kwoty do zapłaty w PLN.

Dzięki temu narzędziu poznasz najważniejsze parametry swojego przyszłego kredytu.

Dopasowany kredyt gotówkowy dzięki użyciu kalkulatora

Pomocna opcja dostępna na stronie banku, będzie ułatwieniem w podjęciu wstępnej decyzji odnośnie do kredytu. Jednak należy być świadomym, że wysokość niektórych zmiennych, jak okres kredytowania, marża czy wartość oprocentowania jest ustalana indywidualnie, zależnie od zdolności kredytowej wnioskodawcy i oceny ryzyka. W przypadku kredytu gotówkowego online oprocentowanie jest stałe, jeśli okres spłaty wynosi do 24 miesięcy lub zmienne, jeżeli czas ten trwa od 25 do 120 miesięcy. Jego wartość waha się od 5,99% do 7,20% w zależności od osobistych czynników.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Poprzez zdolność kredytową określana jest możliwość terminowej spłaty potencjalnego zobowiązania oraz odsetek i wszelkich wiążących się z nim opłat przez kredytobiorcę. Do najważniejszych czynników, które bank bierze pod uwagę, analizując sytuację danego wnioskodawcy, należą:

 • historia kredytowa – jest pozytywna, jeśli przeszłe i teraźniejsze raty są obsługiwane terminowo,
 • wysokość i źródło dochodu – im wyższe zarobki, tym szansa na oczekiwaną sumę kredytu jest większa, ale znaczenie ma przede wszystkim to, czy przychód jest stały,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym i miesięczny koszt utrzymania.

Oprócz powyższych czynników wpływ na propozycję kredytu ma też wiek wnioskującego, wykonywany zawód, czy status mieszkaniowy.

Podejmij opłacalną decyzję

Przydatnym narzędziem pozwalającym lepiej zrozumieć ofertę banku i zobaczyć, jakie będą koszty, biorąc pod uwagę konkretne dane, jest kalkulator kredytowy. Dzięki niemu możesz porównać wysokość raty, kwotę prowizji czy miesięcznej składki na ubezpieczenie w zależności od wartości kredytu gotówkowego oraz okresu spłaty, który najbardziej Cię interesuje. W prosty sposób, korzystając z funkcjonalności strony internetowej Santander Bank Polska, podejmiesz odpowiedzialną decyzję. Jeśli chcesz dowiedzieć się, o jaką kwotę możesz wnioskować, warto posłużyć się dodatkowo kalkulatorem zdolności kredytowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *