pokrycia dachowe Szczecin

Jakie pokrycie wybrać na dach w naszym domu?

Wybierając pokrycia dachowe przy budowie naszego domu, warto skupić się na kwestiach estetycznych, czyli po prostu – co nam się podoba i co pasuje do stylistyki budowanej przez nas nieruchomości. Jednak kwestie gustu i estetyki to nie wszystko.

Wybierając pokrycia dachowe Szczecin, które są najbardziej wierzchnimi warstwami domu, musimy pamiętać, że z jednej strony wpływają one diametralnie na jego wygląd, ale z drugiej strony są one mniej lub bardziej wytrzymałe, a także montowane na różne sposoby. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze, warto dobrze przemyśleć temat i dowiedzieć się nieco więcej. Dobrze poradzić się profesjonalnej firmy usługi dekarskie szczecin.

Mamy na przykład pokrycia dachowe przezroczyste, które stosuje się najczęściej przy tarasach, balkonach oraz altankach. Są one wykonane z materiałów sztucznych, a jeśli chodzi o wygląd, są bardzo nowoczesne i pozwalają na wpuszczenie dużej ilości światła. Jeśli natomiast chodzi o kolejny rodzaj, czyli pokrycia bitumiczne, uważane za najbardziej uniwersalne. Są bardzo elastyczne, a przy tym estetyczne. Jedyny ich minus to niezbyt wysokie właściwości termoizolacyjne.

Jeśli chodzi o pokrycia wykonane z blachy to są one bardzo lekkie i łatwe w montażu, a także niedrogie. Jednak mają pewne minusy, a mianowicie słabą izolacyjność akustyczną. Jeśli natomiast chodzi o pokrycia typu papa, to raczej jest ono używane jako warstwa pod główne pokrycie dachu. Ma dość słabe parametry techniczne, a także jest trudna w montażu, przez co staje się coraz mniej popularna. Przy ostatecznym wyborze, należy więc przemyśleć kwestie estetyczne, techniczne, a także finansowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *