Jaki typ wakacji wybierają mieszkańcy Szczecina? Pytamy losowych przechodniów.

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzić wakacje poza swoim miejscem zamieszkania. Jakie kierunki cieszą się popularnością wśród mieszkańców Szczecina? Zapytaliśmy losowych przechodniów. Jesteś zainteresowany wynikami naszej rozmowy? Koniecznie zapoznaj się z jej treścią!

Choć sezon wakacyjny za nami, to sezon jesienno-zimowy zachęca do zagranicznych wyjazdów. Czy planujesz lub masz zaplanowany, jakiś kilkudniowy wypada za granicę?
– Jak dla mnie nie ma sensu wyjeżdżać z Polski w sezonie wiosenno-letnim, więc jeśli chcę zażyć trochę słońca i odpocząć od szarych i pochmurnych dni, to zawsze z dziewczyną lub przyjaciółmi wybieramy egzotyczne miejsce.
To gdzie w tym roku jedziecie?
– Tym razem postawiliśmy na Bali, choć nie ukrywam, że braliśmy również inne zakątki Indonezji.
Dlaczego właśnie Bali?
Może zobacz wycieczki do Indonezji, a sama zrozumiesz, dlaczego Bali. To wyjątkowe miejsce, które właśnie w porze deszczowej nie jest tak oblegane przez turystów. Dzięki temu będziemy mogli nacieszyć się urokiem tego wyjątkowego miejsca.
Ok, rozumiem. Dzięki za poświęcony czas.

Mogłaby Pani mi zdradzić, jaki rodzaj wakacji preferuje?
– Moje idealne wakacje to te spędzone na łonie natury. Kocham morze, więc by spędzić miło czas, nie muszę wyjeżdżać daleko.
Czyli Pani urlop, to tylko nad morzem?
– Nie, staram się pokazać dzieciom jak piękny mamy kraj, dlatego podróżujemy po całej Polsce. Przykładowo w tym roku spędziliśmy wakacje w Zakopanem.

A Wy gdzie spędziłyście swoje wakacje? Razem z rodzicami, czy też z rówieśnikami?
– Ja byłam z całą rodziną w Chorwacji.
– Mnie rodzice wysłali na kolonie do Władysławowa.
– A ja byłam z siostrą przez dwa tygodnie w Bułgarii.
I jak Wasze wrażenia? Zadowolone jesteście, czy może wolałybyście wyjechać gdzieś indziej?
– Bardzo chciałam wyjechać do Chorwacji, więc wyjazd z rodziną jak najbardziej mnie satysfakcjonował, choć nie ukrywam, że wolałabym spędzić tam czas z przyjaciółkami. Może następne wakacje uda się nam spędzić razem.
– Ja jestem jak najbardziej na tak! Marzy mi się wyjazd do Indonezji!
– O tak, zwłaszcza Bali!
Dlaczego właśnie Indonezja?
– Za te piękne plaże, czystą wodę i nietuzinkową przyrodę. Poza tym nasza inna koleżanka była na Bali i mówiła, że tam jest cudownie. Świetne imprezy, cudowna pogoda, nie da się nudzić.
Już rozumiem. Trzymam kciuki dziewczyny, żeby udało Wam się pojechać na Bali. Dzięki za rozmowę!

A Pan mógłby mi zdradzić, jaki typ wakacji preferuje? Interesują Pana bardziej zagraniczne czy krajowe wycieczki?
– Ja swój wolny czas staram się dzielić równomiernie.
Rozwinie Pan swoją myśl?
– Ciepłe miesiące spędzam zawsze w Polsce. Mieszkamy w tak pięknym kraju, że szkoda go opuszczać w sezonie wiosenno-letnim. Za to zimą zawsze serwuję sobie tygodniowy lub dwutygodniowy pobyt w cieplejszych miejscach.
Już rozumiem. To gdzie teraz Pan się wybiera?
– Egipt, a dokładniej Hurghada.
Skąd taki wybór?
– Przyznam, że to pomysł mojej narzeczonej. Nigdy jeszcze nie była w Egipcie, więc stwierdziliśmy, że najwyższa pora podbić ten kraj.
Słuszna decyzja. W takim razie udanego wyjazdu!
– Dziękuję!

Jak widać, mieszkańcy Szczecina mają podzielone zdanie. Jedni preferują wycieczki krajowe, inni egzotyczne, lecz najczęściej mowa była o Bali. Nic dziwnego, to wyjątkowe miejsce o bardzo barwnej przyrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *