Jaka jest najkorzystniejsza oferta na ubezpieczenie podróży w Szczecinie?

Nasze życie po pandemii koronawirusa powoli wraca do normy, choć nadal musimy być ostrożni i przestrzegać zaleceń oraz podstawowych zasad higieny. Otwarcie gospodarki wiąże się z tym, iż możemy wrócić do podróżowania. Aby jednak podczas wyjazdu czuć się bezpiecznie pod względem finansowym, warto skorzystać z ubezpieczenia podróży. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę i na co zwrócić uwagę. 

Czym jest ubezpieczenie podróży?

Zgodnie ze swoją definicją, ubezpieczenie podróży należy do grupy ubezpieczeń majątkowych, których przedmiotem jest wycieczka zagraniczna. Ubezpieczenie podróży podpisujemy na okres trwania wyjazdu. Produkt ten obejmuje ochroną i odpowiedzialnością ubezpieczyciela takie zdarzenia jak:

  • utratę bagażu w wyniku kradzieży lub np. błędu obsługi lotniska,
  • utrata lub zniszczenie sprzętu sportowego,
  • odwołanie wycieczki lub poważne opóźnienie wylotu,
  • konieczność skorzystania z opieki stomatologicznej,
  • konieczność skorzystania z opieki lekarskiej, przy czym należy tu pamiętać, iż istotne są okoliczności, może nią być np. koronawirus lub złamanie nogi, 
  • transport medyczny do kraju,
  • zakwaterowanie z powodów zdrowotnych (np. zachorowało nam dziecko) lub innych zdarzeń losowych (problem z wylotem z kraju),
  • transport zwłok.

Ponadto dodatkowo ubezpieczenie podróży może obejmować OC w życiu prywatnym. To przydatne, gdy nasz wyjazd wiąże się np. z jeżdżeniem na nartach, gdzie możemy być sprawcami wypadku. Wówczas ewentualne roszczenia poszkodowanej osoby pokryje za nas ubezpieczyciel, oczywiście do wysokości wcześniej ustalonej kwoty (na przykład 10 000 euro). Przed wyborem ostatecznej oferty należ jeszcze zerknąć na wyłączenia odpowiedzialności, czyli takie zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Może to mieć miejsce, gdy np. spowodujemy wypadek, będąc jednocześnie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Dlaczego warto? Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Audyt SEOWyjeżdżając za granicę, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak drogie jest leczenie w innych krajach. Wypadki niestety się zdarzają, z tego powodu ubezpieczenie się jak tak istotne. Oczywiście, w ramach wyjazdu do kraju Unii Europejskiej możemy liczyć na kartę EKUZ, ale jej zakres jest bardzo ograniczony i nie pomoże nam w razie poważnych urazów. Gdy jedziemy do kraju spoza Unii, ubezpieczenie powinno być niemal naszym obowiązkiem, gdyż w razie wypadku nie mamy żadnej możliwości skorzystania z darmowego leczenia czy porady lekarskiej. Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Wiele zależy od jego zakresu. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej proponują stawkę dzienną, która wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych. 

Osobom, które chcą się ubezpieczyć w ramach wyjazdu turystycznego, sugerujemy wybór multiagencji, w której w trakcie jednego spotkania można otrzymać ofertę wybraną spośród kilkunastu propozycji. Szukasz takich możliwości w Szczecinie? Zgłoś się do Eurofinance, gdzie pomagamy naszym klientom w wybraniu takiego ubezpieczenia, które spełni ich wszystkie oczekiwania. 

https://eurofinance.info.pl/oddzialy/szczecin/

 

Polecamy: – Jak wybrać spodnie wizytowe męskie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *