Jak znaleźć wymarzone mieszkanie w Internecie? Porady od szczecińskich agentów nieruchomości.

Jeśli przeprowadzasz się i szukasz mieszkania w Internecie, musisz wiedzieć iż proces wyszukiwania jest nieco inny niż w przypadku wycieczki po sąsiedztwie. Dzięki poradom naszych znajomych agentów nieruchomości ze Szczecina i kilku narzędziom internetowym wyszukiwanie mieszkania w Internecie będzie proste, a Ty nie będziesz musiał nawet wychodzić z piżamy, aby znaleźć idealne dla siebie mieszkania.

1. Użyj Google Maps

Możesz nie być w stanie przejść przez okolicę, w której szukasz mieszkania na sprzedaż Warszawa, skoro póki co żyjesz w Szczecinie – ale możesz poczuć układ tego miejsca, patrząc na Mapy Google lub Google Earth. Narzędzia te będą wskazywać lokalne bary, restauracje, kawiarnie, sklepy spożywcze i inne udogodnienia w okolicy. Oba zasoby będą również oznaczać parki i tereny zielone, szkoły, ścieżki rowerowe i pobliskie przystanki tranzytowe. Możesz nawet użyć opcji Street View, aby wirtualnie zwiedzić swoją potencjalną przyszłą okolicę.

Inną pomocną wskazówką jest wyszukiwanie w Google Maps w godzinach szczytu, aby zobaczyć, jak duży jest ruch w tej okolicy. Jeśli patrzysz na mieszkanie przy głównej ulicy, istnieje ryzyko, że ruch będzie większy.

2. Zarzuć szeroką sieć

Po rozpoczęciu wyszukiwania mieszkania w sieci, sprawdź tylko te funkcje i udogodnienia, które są dla Ciebie „obowiązkowe”. Spowoduje to otwarcie wyszukiwania i umożliwi oddzielenie chwastów od pięknych ofert. Na przykład mieszkanie może nie mieć basenu na dachu, którego zawsze chciałeś, ale ma piękny taras z widokiem. Gdy pojawi się mnóstwo ofert, nadaj priorytet “potrzebom” i rozpocznij filtrowanie.

3. Użyj wirtualnego przewodnika

Wirtualne przewodniki pokaże Ci, co jest nowe, ciekawe lub popularne w danym rynku nieruchomości. W tym celu sięgnij po lokalne publikacje czy czasopisma z danego miasta – one pomogą ci zlokalizować to, co dzieje się w Twojej okolicy. Jeśli jesteś smakoszem, który uwielbia wychodzić, te narzędzia są świetne, aby znaleźć mieszkanie w okolicy, w której znajdziesz miejsca, które Ci się spodobają.

4. Sprawdź poziom bezpieczeństwa

Jest to jedna z największych wad w wyszukiwaniu mieszkań online, ponieważ możesz nie znać środowiska swojego nowego miejsca bez przejścia się po okolicy. Na przykład, niektóre obszary dużych miast, które obecnie przechodzą proces gentryfikacji, mogą mieć okolice z nieco niebezpiecznymi ulicami. Sprawdź specjalnie temu dedykowane strony, gdzie możesz wpisać swój nowy adres, okolicę lub kod pocztowy, aby znaleźć ewentualne aresztowania, podpalenia, napaści, kradzieże, wandalizmy i włamania w obszarze, który rozważasz.

5. Skorzystaj ze stron biur nieruchomości

Najbardziej przyda Ci się witryna poświęcona oferowaniu poszukującym wygodnego sposobu na znalezienie idealnego miejsca do życia poprzez budowanie innowacyjnych narzędzi, które łączą klientów i właścicieli nieruchomości czy deweloperów. Klienci mogą przeszukiwać szczegółowe oferty nieruchomości w witrynie, aby znaleźć te idealne dla siebie.

Powodzenia w szukaniu mieszkania!

Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *