Jak zmienić dostawcę prądu?

Jak zmienić dostawcę prądu? Chcesz zmienić sprzedawcę prądu, ale właściwie nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

  1. Jak zmienić dostawcę prądu?
  2. Zmiana dostawcy energii elektrycznej

Chcesz zmienić dostawcę prądu? Dziś możesz to zrobić, bez konieczności wychodzenia z domu! Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie interesującego Cię dostawcy. W niniejszym wpisie natomiast omawiamy podstawowe informacje oraz na przykładzie przedstawiamy, jak wygląda proces zmiany dostawcy prądu.

Jak zmienić dostawcę prądu?

Jeśli chodzi o zmianę dostawcy prądu, sprawa jest z reguły bardzo prosta. Informacje na ten temat, jak to uczynić, znajdziesz na stronie tego sprzedawcy energii elektrycznej, który Cię interesuje. W większości przypadków wystarczy tak naprawdę sprawdzić ofertę, wybrać tę, która nas interesuje i skontaktować się z nowym dostawcą energii elektrycznej. Następnie podpisać umowę. Zanim jednak prąd od nowego dostawcy będzie dostarczany do Twojego domu lub mieszkania, należy jeszcze załatwić formalności z firmą, z którą klient współpracował do tej pory. Z reguły formalności na siebie bierze nowe przedsiębiorstwo energetyczne. W Twoim imieniu dostawca energii powinien złożyć wypowiedzenie umowy.

Zastanawiasz się, czy za zmianę sprzedawcy energii elektrycznej się płaci? Otóż nie, taki proces jest z reguły darmowy. Wielu klientów ciekawi również to, czy po zmianie sprzedawcy energii elektrycznej zmienią się także opłaty dystrybucyjne. Ten aspekt również pozostaje niezmienny i wiąże się z aktualnie obowiązującą taryfą Twojego lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Jeśli natomiast chodzi o sprzedaż energii elektrycznej od nowego dostawcy, ta rozpoczyna się tego dnia, który zostanie wskazany w umowie.

Zmiana dostawcy energii elektrycznej

Zmiana dostawcy energii elektrycznej jest dziś bardzo prosta. Na przykład w Enea wystarczy zapoznać się z ofertą, wybrać tę, która nas interesuje i podpisać umowę. Wszystkie formalności dostawca prądu Enea bierze na siebie, także nie musisz właściwie się niczym martwić. Ostatni etap nawiązania współpracy z wyżej wspomnianym dostawcą energii elektrycznej wiąże się z dostawą energii.

Jak podpisać umowę z nowym dostawcą energii elektrycznej? Wszystko zależy od firmy, z którą chcesz nawiązać współpracę. Z reguły jednak umowę można podpisać, wypełniając w pierwszej kolejności formularz kontaktowych, po czym dostawca skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły i warunki lub dzwoniąc na infolinię. Jeśli chodzi o formalności, nowy sprzedawca energii elektrycznej zajmie się zarówno wypowiedzeniem umowy z dotychczasowym dostawcą, jak i zgłoszeniem zawarcia umowy sprzedaży do Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Jeżeli inny sprzedawca prądu oferuje energię elektryczną w lepszej cenie, to zdecydowanie warto pomyśleć nad zmianą, szczególnie że obecnie można łatwo znaleźć nowego dostawcę energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *