Jak zarobić na studia?

Studia to nie tylko czas wzmożonej aktywności naukowej i zdobywania wiedzy, lecz również czas wydatków. Aby odciążyć rodzinę z opłat związanych z dalszą edukacją dobrym pomysłem jest zatrudnienie się na okres przed nauką. Wówczas za zarobione pieniądze możemy opłacić nabór na studia, czesne, jak i mieszkanie. Oto kilka pomysłów zarobkowych dla osób przed studiami.

Praca w sklepie

Wśród ofert zamieszczanych na portalach takich jak np. Pracuj.pl dominują ogłoszenia zatrudnienia w handlu. Praca w sklepie nie należy do ciężkich i nie potrzeba przy niej specjalnych umiejętności. Jest więc ona idealnym źródłem zarobku dla młodych i niedoświadczonych osób, które udają się na studia. Możemy wybrać sklep sieciowy np. spożywczy bądź podążyć nieco za naszą pasją i spróbować sił w czymś branżowym np. hurtowni rowerów. Wówczas mamy szansę zdobyć cenne doświadczenie i wiedzę ze środowiska, które nas interesuje.

Praca na magazynie

Praca na magazynie nie należy do lekkich, dlatego dedykowana jest ona przede wszystkim dla mężczyzn. Nie trzeba jednak posiadać specjalistycznych kwalifikacji, gdyż na wielu magazynach wykonuje się proste czynności manualne. Owszem, możemy odbyć kurs na wózek widłowy bądź inne urządzenie wspierające magazynierów, wówczas nasze zarobki i kompetencje wzrosną. Co więcej, praca na magazynie bywa elastyczna i możliwa do dostosowania z tokiem studiów. Jest to więc idealne zatrudnienie również w czasie trwania nauki.

Praca w gastronomii

Najwięcej młodych ludzi zatrudnia się przed studiami w gastronomii. Głównie przez fakt, iż w czasie wakacji wiele restauracji, barów oraz pubów potrzebuje dodatkowej załogi ze względu na wysoki sezon. W tej branży znajdziemy bardzo szybko zatrudnienie, gdyż w miesiącach, takich jak lipiec czy sierpień, potrzeba naprawdę dużo rąk do pracy. Ponadto, większość obowiązków poznajemy na bieżąco, szlifując jednocześnie swoje podejście do klienta oraz zachowanie w miejscu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *