Jak wykazać zaangażowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Zaangażowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej to jasny sygnał dla pracodawcy, iż trafił on właśnie na potencjalnie wykwalifikowanego i dobrego pracownika. Nierzadko jednak bywa, iż ciężko nam wykrzesać z siebie cokolwiek co nas zmotywuje i zjada nas najzwyczajniej w świecie stres. Oto kilka rad, jak pokazać zaangażowanie z naszej strony podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Mów o tym, co kochasz robić

Angażujemy się najczęściej w to, z czym jesteśmy związani emocjonalnie. Dlatego jeśli posiadamy jakieś hobby bądź zainteresowanie związane ze stanowiskiem, na które aplikujemy, nie bójmy się o nim opowiedzieć. Wówczas otworzymy się przed rekruterem i z autentyczną szczerością i radością zaczniemy opowiadać o naszych pasjach, ale również dokonaniach. Pracodawcy bardzo przychylnie spoglądają na ludzi posiadających hobby, gdyż uznają ich za potencjalnie rozwojowych. Nie możemy jednak zapomnieć, aby nasze zainteresowania były zgodne z ideą firmy bądź branżą, w jakiej funkcjonuje.

Bądź szczery

Szczera i otwarta rozmowa angażuje nas o wiele bardziej niż odpowiadanie na gradobicie pytań. Musimy jednak uważać, jak daleko posuwamy się w swojej szczerości i o czym chcemy porozmawiać z rekruterem. Jeśli rozmowa dotyczy nas samych i tego, jakimi jesteśmy ludzi i jakie mamy plany na przyszłość, to będzie to idealne rozwiązanie. W przypadku, gdy chcemy jednak powiedzieć szczerze, co nienawidziliśmy u poprzedniego szefa, lepiej wstrzymać się z tego typu opiniami na inną rozmowę.

Opowiedz, co mógłbyś zaoferować pracodawcy

Rekruterzy przeważnie chcą usłyszeć, co tak naprawdę jesteśmy w stanie zaoferować firmie pod kątem branży bądź rynku pracy. Odpowiednia ekspozycja talentów i predyspozycji pomoże nam zarysować naszą sylwetkę jako eksperta, którego warto mieć w swojej załodze. Warto o tym pamiętać już na poziomie przeglądania portali z ofertami pracy (np. Pracuj.pl) i konstruowania CV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *