Jak wybrać odpowiedni rodzaj kamienia na schody i do innych projektów?

Decyzja o użyciu kamienia naturalnego do swojego projektu jest łatwa, ponieważ ten materiał krajobrazowy jest trwały, piękny i sprawi, że Twoja nieruchomość będzie się wyróżniać. Ale wybór odpowiedniego rodzaju kamienia krajobrazowego i wykończenia to zupełnie inna historia. Produkcja kamienia naturalnego różni się w zależności od kamieniołomu.

Tak więc, kupując kamienie naturalne, zadaj następujące pytania, aby pomóc sobie w edukacji i upewnić się, że wybierasz odpowiedni rodzaj kamienia krajobrazowego do konkretnego projektu, czy na schody.

Jak porowaty jest wybrany przeze mnie kamień?

Kamienie naturalne nie są jednakowo tworzone. Niektóre kamienie naturalne są bardziej porowate niż inne. Jeśli kamień o bardziej porowatej powierzchni wejdzie w kontakt z substancjami kwaśnymi, może ulec uszkodzeniu i wymagać oczyszczenia i uszczelnienia powierzchni.

Więc kiedy masz już na myśli kamień, pamiętaj, aby zastanowić się, gdzie go zainstalujesz lub użyjesz. Na przykład wybór jaśniejszego wapienia jest idealny dla obszaru z wieloma drzewami i liśćmi, ale dobrym pomysłem byłoby uszczelnienie kamienia, aby zachował czysty wygląd. Z drugiej strony nasz granit – nie musi być uszczelniany i może być wykorzystywany w każdym projekcie mieszkalnym lub komercyjnym ze względu na wysoką gęstość i niewielką absorpcję wody w tym białym granicie.

Jak grube powinny być moje kamienie?

Jeśli użyjesz kamienia naturalnego jako płytek do ścian lub podłóg, wybierz odpowiednią grubość. Grubość potrzebna do blatów kuchennych na świeżym powietrzu wynosi zwykle 2 centymetry. Z drugiej strony, kostki brukowe z kamienia naturalnego używane do zastosowań zewnętrznych mają grubość od około 1 do 1,25 cm. W przypadku projektów mieszkaniowych wyższej klasy i architektury krajobrazu komercyjnego wielu architektów krajobrazu zdecyduje się na użycie kostki brukowej z naturalnego kamienia lub płyty chodnikowej o wyższej grubości – aby zwiększyć wytrzymałość i stabilność całego projektu.

Jakie wykończenia oferujesz?

Wykończenie kamienia naturalnego zależy w dużej mierze od zastosowania – wewnątrz lub na zewnątrz – a także od rodzaju zużycia, którego oczekujesz na powierzchni. Szczególną specjalnością jest tutaj kamień krajobrazowy na zewnątrz, dlatego warto zaoferować różne wykończenia odpowiednie do użytku na zewnątrz. Najpopularniejszymi wykończeniami kamienia zewnętrznego są naturalne lub łupane, piaskowane, honowane, bębnowane i antyczne.

Wykończenie może znacząco zmienić wygląd kamienia. Na przykład niektóre z granitów i wapieni mają wykończenia płomieniowane i szczotkowane, które mają wyjątkowy i bardzo czysty, nowoczesny wygląd. Tę ciężką konsystencję uzyskuje się dzięki połączeniu ciepła i szczotkowania. Szczotkowany granit może być czasami znacznie bogatszy i ciemniejszy w odcieniu.

Wybrane wykończenie kamienia będzie w dużej mierze zależeć od twoich preferencji i gustu, chyba że głównym problemem jest bezpieczeństwo. Ogólnie rzecz biorąc, płytki o większych rozmiarach i te z bardziej wypolerowanym wykończeniem są zwykle bardziej śliskie, gdy buty lub stopy są mokre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *