Jak wybrać idealne mieszkanie w Szczecinie?

Szczecin to jedno z najlepszych miast do życia w Polsce. Duży potencjał rozwojowy miasta, dynamiczny rynek pracy oraz doskonałe zaplecze akademickie sprawiają, że Szczecin cieszy się sympatią mieszkańców oraz ciągle przyciąga nowe osoby, które chcą się tu osiedlić. Szeroka oferta dostępnych ofert sprawia, że planując zakup mieszkania, jest w czym wybierać. Jak wybrać idealne mieszkanie w Szczecinie?

Lokalizacja

projektowanie i aranżacja wnętrzPrzy wyborze mieszkania kluczowe znaczenie ma lokalizacja. To ona wpływa na wpływa na wygodę codziennego życia, czas dojazdu do pracy oraz dostępność infrastruktury. Mieszkanie w centrum Szczecina eliminuje konieczność posiadania samochodu oraz pozwala na co dzień cieszyć się bogatą ofertą kulturalną miasta. Ta lokalizacja chętnie wybierana jest przez studentów oraz osoby przyjeżdżające do Szczecina do pracy.

Mieszkańcy cenią sobie najbardziej jednak takie dzielnice, jak spokojne oraz bezpieczne Warszewo oraz zlokalizowane na lewym brzegu Odry – Pogodno. Są to dzielnice, które łączą atuty wynikające z dobrej komunikacji z centrum z bliskością terenów zielonych oraz kameralną architekturą nowoczesnych osiedli deweloperskich. Te dzielnice są najchętniej wybierane przez rodziny z dziećmi.

Ceny mieszkań

Przy wyborze idealnego mieszkania duże znaczenie ma również cena. Szukając mieszkania w Szczecinie, musisz liczyć się ze średnią ceną za metr w okolicach 6 tys. zł za m kw. Jest to dobra cena w porównaniu z innymi dużymi miastami w północnej części Polski. W zależności od lokalizacji ceny za metr będą oczywiście się różnić. Za najdroższe uważane są takie dzielnice jak popularne Warszewo oraz Osowo.

Tańsze mieszkania można znaleźć m.in. w Skolwinie i Gocławie – dzielnicach, które słyną jako szczecińskie sypialnie. Na cenę mieszkania ma również pływ to czy pochodzi ono z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Nowe mieszkania w Szczecinie zazwyczaj mają lepszą cenę oraz odznaczają się większą estetyka i jakością wykonania. Nowe inwestycje deweloperskie zwiększają prestiż rewaloryzowanych dzielnic, dzięki czemu zakup mieszkania jest dobrą inwestycją na przyszłość.

Komunikacja

Szczecin posiada sprawnie działającą komunikację miejską. Między dzielnicami kursują autobusy miejskie oraz tramwaje. Dzięki temu przedostanie się z jednej dzielnicy do drugiej lub dojazd do centrum nie powinien nastręczać większych trudności. Miasto posiada również wiele ścieżek rowerowych, które ułatwiają komunikację osobom niezmotoryzowanym. Szukając idealnego mieszkania, zwróć uwagę na jego odległość os przystanku oraz obecność miejsca parkingowego

Standard mieszkania

Przy wyborze mieszkania kluczowe znaczenie ma również standard samego lokalu oraz budynku, w którym się znajduje. Mieszkania znajdujące się w kamienicach lub w blokach zazwyczaj i tak wymagają odświeżenia, a estetyka klatki schodowej może nie spełniać Twoich oczekiwań. Zakup nowego mieszkania w Szczecinie to dobry pomysł jeśli zależy Ci na wysokim standardzie mieszkania i jego otoczenia. Nowe inwestycje deweloperskie cechują się przemyślaną architekturą i jakością materiałów oraz oferują szeroki wybór metraży i rozkładu pokojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *