Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Własny kąt to marzenie nie tylko dzieci. W przypadku maluchów ich pokój to miejsce do nauki, zabawy i wypoczynku. Jego aranżacja staje się trudniejsza, jeśli pokój jest niewielki. Dla rodzeństwa idealnym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe drewniane, choć to niejedyny pomysł na mały metraż.

Współpraca zamiast rywalizacji

Niewielka przestrzeń budzi spore obawy rodziców. W takim pokoju trudno wygospodarować miejsce dla każdego dziecka. Znacznie trudniej także utrzymać porządek i uniknąć zagracenia. Do nowej rzeczywistości warto wprowadzać dzieci etapami. O wspólnym pokoju powinny wiedzieć już na etapie planowania. Maluchom można wytłumaczyć, że dzielenie tej samej przestrzeni to świetny sposób na wspólne zabawy i podpatrywanie pomysłów starszego rodzeństwa. To ten aspekt powinien być podkreślany, ponieważ odwróci uwagę kilkulatków od rywalizacji, która prędzej czy później może pojawić się w ich relacjach.

Łóżko piętrowe drewniane do spania i zabawy

Urządzając mały pokój dla dwójki lub trójki dzieci, trudno zadbać o spójną stylistykę pomieszczenia. To dlatego warto postawić na meble, które wprowadzą ład w zakresie odpoczynku i zabawy. Wystarczy skorzystać z oferty sklepu Lano Meble, który specjalizuje się w drewnianych łóżkach piętrowych. Modele te dostępne są dla dwóch, a nawet trzech maluchów. Wysokie lub niskie łóżka dają komfortowy wypoczynek, ale także świetle pole do zabawy. Zabudowany mebel o stabilnej ramie bardzo pobudza wyobraźnię małych użytkowników. Dobrej jakości drewniane deski są w stanie przetrwać niejedną zabawę. Do łóżka łatwo dopasować materace w odpowiednim rozmiarze.

Przestrzeń spójna kolorystycznie

Mały pokój nie powinien być miejscem na eksperymenty aranżacyjne. Jego kolorystykę warto starannie przemyśleć od etapu malowania ścian po kupowanie detali dekoracyjnych. Można też żonglować tym samym kolorem, ale w kilku odcieniach. Część przeznaczoną do zabawy lub nauki dobrze jest zaakcentować inną barwą na ścianie. Decydując się na łóżko piętrowe drewniane, warto wybierać pozostałe meble w podobnej kolorystyce. Niektóre modele stanowią część większej kolekcji, która tworzy spójną aranżację. Niewielki pokój powinien być także dobrze doświetlony. Poza główną lampą warto zapewnić oświetlenie punktowe dla każdego dziecka.

W małym pokoju warto zadbać o to, aby każda rzecz miała swoje miejsce. Można inwestować w zabawki, które będą wspólne dla wszystkich dzieci. Każdy maluch powinien mieć także zabawki, które będą należeć tylko do niego.

One thought on “Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

  1. Prowadzimy z koleżanką niewielkie przedszkole w małej miejscowości i trafiłyśmy ostatnio na stronę https://juniora.pl/, gdzie poza różnymi poradami i blogiem można zaopatrzyć się w bardzo ciekawe pomoce dydaktyczne! Pierwsze zakupy już za nami, dzieciaki i ich rodzice są bardzo zadowolone ze sposobu prowadzenia zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *