Jak szczecińscy przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić na podróży służbowej?

Bez wątpienia szczecińskie firmy każdej wielkości wydają dużo pieniędzy na delegacje i podróże służbowe. Prognozuje się nawet, że całkowite wydatki na podróże służbowe wyniosą wieleset miliardów złotych! Prowadzi to do pytania: Na co dokładnie podróżujący w interesach wydają te wszystkie pieniądze?

Koszt podróży służbowych

Jak już zapewne wiesz, podróże służbowe mogą łatwo stać się uciążliwym i kosztownym przedsięwzięciem. Jednak ludzie, którzy najprawdopodobniej najbardziej odczuwają ich nacisk, to właściciele małych firm i przedsiębiorcy. W przeciwieństwie do pracowników firmowych z korporacji, tutaj wydatki na podróże często pochodzą z ich własnych kieszeni.

Informacje dotyczące typowych kosztów związanych z podróżą:

  • Stawki w hotelach mogą z pewnością dochodzić nawet do ogromnych sum, szczególnie w przypadku długich podróży służbowych.

  • Jedzenie w restauracjach może kosztować średnio 100-200 zł dziennie.

  • Jeśli musisz wynająć samochód, średnia dzienna stawka dla osób podróżujących służbowo wynosi 100 zł.

  • Jeśli podróżujesz samolotem, wydasz jeszcze więcej. Średnia cena biletów lotniczych na podróże krajowe nie jest mała, a co dopiero w przypadku lotów międzynarodowych….

sale konferencyjne pomorskieKiedy niektórzy z nas myślą o podróżach służbowych, automatycznie zakładamy, że latanie jest musem, ponieważ jest szybkie i wygodne. Zaskakująco jednak odsetek osób podróżujących drogą lotniczą jest prawdopodobnie mniejszy niż myślisz. Ogólnie rzecz biorąc, tylko 33% krajowych podróżujących w celach służbowych decyduje się na samoloty, aby dotrzeć tam, gdzie muszą się udać.

 Czy możesz obniżyć koszty podróży?

Niestety wielu przedsiębiorców i właścicieli małych firm w Szczecinie uważa, że ​​koszty podróży służbowych przewyższają korzyści. Oczywiście większość z nich z powodzeniem prowadzi działalność. Jednak wielu wciąż uważa za konieczne podróżowanie w interesach. Od okazjonalnych konferencji biznesowych lub targów po osobiste spotkania z klientami po networking – nic nie przypomina spotkań twarzą w twarz.

Jednak przy odrobinie badań i dawce cierpliwości możliwe są naprawdę opłacalne podróże służbowe. Taka informacja może być szczególnie przydatna dla początkujących przedsiębiorców lub właścicieli małych firm działających w Szczecinie, ale często odbywających podróże służbowe po całym kraju, jak i za granicę.

Wskazówki dotyczące zakwaterowania podczas podróży służbowej

Jak wspomniano wcześniej, stawki hotelowe mogą się szybko spiętrzać, szczególnie w przypadku dłuższych pobytów. Na szczęście istnieje kilka sposobów na obniżenie stawek hotelowych. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z ofert last minute, innym – postawienie na kwatery pracownicze zamiast hotelu.

Plus. jeśli nie jesteś w uprzedzony do jazdy lub korzystania z transportu publicznego, zaoszczędzisz dużo, pozostając w hotelu, który jest dalej od centrum miasta. Możesz załapać się na jeszcze większe oszczędności, zatrzymując się w kwaterze poza miastem.

Artykuł powstał we współpracy z: http://warszawakwaterypracownicze.pl

One thought on “Jak szczecińscy przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić na podróży służbowej?

  1. Jeśli szukacie dobrych i sprawdzonych porad dla przedsiębiorców i osób, które stawiają pierwsze kroki w biznesie, polecam wejść na https://www.bizneslevelup.pl. Ja znalazłem tam sporo rzetelnej i praktycznej wiedzy. Kiedyś myślałem, że aby założyć własną firmę, wystarczy mieć fajny pomysł. Okazuje się jednak, że można utknąć w gąszczu dokumentów i spraw do załatwienia. Własna firma tylko dla etatowców wydaje się marzeniem, a tak naprawdę to orka na ugorze. Kto ma własną działalność, pewnie się ze mną zgodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *