Jak skrócić czas dostosowywania się do nowych okularów?

Więc właśnie przepisano ci nową parę okularów. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z okularami, czy też nosisz okulary Warszawa Bródno od lat, ale niedawno dostałeś zaktualizowaną receptę, istnieje okres na dostosowanie.

Kiedy po raz pierwszy dostajesz nowe okulary, mogą czuć się niekomfortowo. Nie tylko zmieniło się twoje odbicie w lustrze, ale wrażenie, że masz coś nowego na twarzy, może być niezręczne. Dopóki twój mózg i oczy nie dostosują się, możesz odczuwać bóle głowy i zmęczenie oczu. Chociaż możesz widzieć lepiej niż wcześniej, przyzwyczajenie się do okularów po raz pierwszy może być niewygodne.

Jeśli masz do czynienia z czymkolwiek z tego, nie jesteś sam. Kiedy masz nową parę okularów, okres dostosowania jest całkowicie normalny, nawet jeśli jest nieprzyjemny. Poniżej wymieniliśmy kilka kroków, które możesz podjąć, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem — oraz pewne oznaki, że może to oznaczać problem uzasadniający kolejną wizytę u optyka. Ten poradnik, jak przyzwyczaić się do noszenia okularów, pomoże Ci dostosować się do nowych soczewek.

Jakie są typowe problemy z nowymi okularami?

Kiedy przyzwyczajasz się do okularów, zawsze musisz sobie z nimi poradzić. Może nosisz okulary od lat i przyzwyczajasz się do:

-Nowe oprawki i nowa recepta

-Te same oprawki z nową receptą

-Ta sama recepta i nowe oprawki

-Nowy typ soczewek, taki jak soczewki progresywne lub dwuogniskowe

A może jesteś kompletnym nowicjuszem i musisz przyzwyczaić się do noszenia okularów po raz pierwszy. Tak czy inaczej, możesz napotkać jedno z tych typowych pytań.

Czy to normalne, że oczy bolą w nowych okularach?

Pewne zmęczenie oczu jest powszechne, gdy zastanawiasz się, jak przyzwyczaić się do noszenia okularów. Twoje oczy przyzwyczajają się do nowych soczewek – i mogą czuć się zmęczone i nieco obolałe, gdy pracują, aby przyzwyczaić się do nowej recepty.

Czy to normalne, że masz bóle głowy w nowych okularach?

Niestety, nowe okulary często powodują bóle głowy, a nawet nudności. Oprawki mogą wywierać nacisk na nos i skronie, co może prowadzić do napięciowego bólu głowy. Zmęczenie oczu spowodowane nowymi okularami może również powodować bóle głowy i nudności.

Czy to normalne, że nowe okulary są niewygodne?

Przyzwyczajenie się do czegoś nowego na twojej twarzy może być niezręczne. Możesz zauważyć, że dotykasz i dopasowujesz okulary, nie zdając sobie z tego sprawy – lub po prostu ciesząc się gdy możesz je zdjąć. Nawet jeśli nosiłeś już okulary, zmiana oprawek z kwadratowych na okrągłe lub z małych na duże może zająć trochę czasu, gdy przyzwyczaisz się do tego, jak nowy zestaw oprawek leży na Twojej twarzy. Normalnie przyzwyczaisz się do nowego doznania w ciągu kilku dni.

Czy to normalne, że mój wzrok ulega zniekształceniu w nowych okularach?

Kiedy przyzwyczajasz się do noszenia okularów po raz pierwszy, a nawet dostosowując się do nowej recepty, normalne jest, że na początku doświadczasz pewnych zniekształceń wizualnych, gdy twój mózg się dostosowuje. Twój mózg i oczy nadmiernie kompensują słabe widzenie i potrzebują czasu, aby nauczyć się inaczej przetwarzać obrazy. W tym czasie obiekty mogą wyglądać na wypaczone, wygięte lub nieostre i możesz mieć problemy z percepcją głębi. Te problemy powinny być tymczasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *