Jak prawidłowo pielęgnować swoje włosy?

Ideałem są włosy lśniące, zdrowe, bez rozdwajających się końcówek. Nie wszyscy mogą się cieszyć tak piękną fryzurą, co nierzadko wynika po prostu z niewłaściwej pielęgnacji. Jak to robić, aby włosy wyglądały atrakcyjnie i nie sprawiały problemów?

Wybór szamponu

Podstawowy kosmetyk do pielęgnacji włosów to szampon. Do włosów normalnych nadaje się większość dostępnych szamponów, natomiast włosy suche lub przetłuszczające się potrzebują kosmetyków dedykowanych. Kolejne kryterium to porowatość włosów – włosy wysokoporowate mają rozchylone łuski, przez co szybko się niszczą, łatwo się elektryzują, są problematyczne przy układaniu. Wymagają kosmetyków na bazie emolientów, które domkną łuski, nawilżą włosy i przyspieszą ich regenerację.

A może mydło?

Do mycia włosów można wykorzystać mydło, najlepiej ekologiczne, z naturalnymi olejami, jak te z https://eranatura.pl/kategoria-produktu/do-kapieli/mydla/ – to rozwiązanie dla osób, które mają normalne włosy i nie cierpią na łupież. Są również mydła przeznaczone specjalnie do mycia włosów, na bazie roślinnych tłuszczów i olejów. Po ich użyciu może być konieczna płukanka o zasadowym odczynie, tak by przywrócić odpowiednie pH włosów – w zupełności wystarczy woda z sokiem z cytryny.

Odżywka do włosów

Szampon oczyszcza skórę głowy i usuwa zanieczyszczenia z włosów. Odżywka działa nawilżająco i dostarcza składników odżywczych, dlatego opłaca się regularnie z niej korzystać, bo dopełnia pielęgnację. Odżywki dostępne na https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/odzywki-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/ zapewniają włosom miękkość i gładkość, ułatwiają ich rozczesywanie, zapobiegają łamaniu i rozdwajaniu się końcówek.

Dodatkowym zabiegiem pielęgnacyjnym może być jeszcze stosowanie masek do włosów. Maska działa bardziej intensywnie niż odżywka, więc nie używa się jej codziennie, za to może być konieczne trzymanie jej na włosach przez dłuższy czas, na przykład pół godziny. Maski stosuje się głównie na włosy zniszczone, szybko przetłuszczające się albo mocno przesuszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *