Jak powstrzymać proces starzenia skóry?

Zmarszczki, bruzdy, wiotkość, utrata jędrności – starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który postępuje ciągle. Stosując odpowiednie techniki, można jednak je powstrzymać. Jakie z nich warto zastosować już dzisiaj, by zadbać o swoją skórę?

1. Odpowiednia pielęgnacja skóry

Dzięki systematycznej pielęgnacji skóry można sprawić, że na długi czas zachowa ona swój młodzieńczy wygląd.

Prawidłowa rutyna pielęgnacyjna powinna obejmować regularne oczyszczanie skóry i następnie pielęgnowanie jej za pomocą dopasowanych do jej potrzeb kremów, serów, maseczek.

O pielęgnacji cery warto pamiętać każdego dnia, a na pewno odwdzięczy się piękniejszym wyglądem nie tylko teraz, ale również za wiele lat.

2. Ochrona przed słońcem

Procesy starzenia się skóry przyspiesza wystawianie jej na działanie promieniowania słonecznego. Właśnie dlatego opalanie się powoduje szybsze powstawanie zmarszczek, bruzd, wiotkości, a także zwiększa ryzyko nowotworów.

Aby temu zapobiegać, należy pamiętać o ochronie skóry przed słońcem przez stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, na przykład SPF 50. Warto pamiętać o ich regularnym stosowaniu na twarz nie tylko latem.

3. Zbilansowana dieta

Na wygląd skóry wpływa również dieta, ponieważ razem z nią można dostarczać cerze najważniejsze dla niej składniki.

Za stan cery odpowiadają między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), w szczególności kwasy EPA i DHA, witaminy A, C i E, a także witaminy B5 i B7. 

Dodatkowym wsparciem mogą być suplementy diety, które zawierają ważne dla skóry składniki.

Pamiętaj również o odpowiednim nawadnianiu swojej skóry od wewnątrz, czyli o piciu przynajmniej 2 litrów płynów dziennie.

Szukasz porad dotyczących zdrowej diety? Znajdziesz je już teraz w serwisie https://mjrmedical.com/.

4. Unikanie używek

Używki mogą spowodować pogorszenie stanu cery, między innymi zmniejszyć poziom jej nawilżenia, przyspieszyć pojawienie się zmarszczek. Dotyczy to w szczególności palenia papierosów oraz picia alkoholu.

Dla pięknej i młodej cery oraz dla zdrowia całego ciała warto więc unikać nałogów.

5. Masaż twarzy

Bardzo dobre efekty przeciwstarzeniowe można również uzyskać wtedy, gdy prowadzi się regularny masaż twarzy. Dzięki niemu skóra nie będzie szybko tracić jędrności, a zmarszczki pojawią się na niej znacznie później.

Najlepiej wykonywać masaż podczas nakładania kosmetyków o tłustszej konsystencji, na przykład serum olejowego, które da odpowiedni poślizg dla palców. Nakładanie kosmetyków w połączeniu z masażem pozwoli również na ich skuteczniejsze działanie.

6. Zabiegi anti-age

W gabinetach medycyny estetycznej oraz w gabinetach kosmetycznych można skorzystać z różnych zabiegów anti-age, czyli przeciwstarzeniowych. Pomagają one także w niwelowaniu już istniejących oznak starzenia.

Wśród polecanych procedur znajdują się między innymi mezoterapia igłowa, czyli wprowadzenie w skórę substancji aktywnych za pomocą zastrzyków, zabiegi z użyciem ultradźwięków jak HIFU, botoks, czyli toksyna botulinowa, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *