https://ec-at.com/

Jak otworzyć sklep internetowy bez inwestowania w towar?

By prowadzić sklep internetowy, musisz posiadać asortyment, który zaoferujesz swoim klientom. Często są to wielotysięczne inwestycje, przez które zamrażasz pieniądze potrzebne na rozwój swojej działalności. Czy można jednak otworzyć sklep internetowy bez inwestowania w towar? Oczywiście, wystarczy wybrać model dropshipping, a ominie Cię wiele kosztownych wydatków. Na czym dokładnie polega dropshipping? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Dropshipping – czyli sklep internetowy bez towaru

Dropshipping jest to model handlowy, w którym dystrybutor zazwyczaj hurtownia dropshipping, jest odpowiedzialna za pakowanie i wysyłanie towaru bezpośrednio do klienta. W zawiązku z tym nie musisz inwestować pieniędzy w produkty, które nie wiesz, czy się sprzedadzą. Dopiero po dokonaniu zakupu przez klienta, zamówienie przesyłane jest do hurtowni, która zajmie się dostarczeniem go do odbiorcy. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko pieniądze, które nie leżą zamrożone w produktach, lecz również czas potrzebny na zapakowanie i wysłanie zamówienia.

Sklep internetowy bez towaru to doskonała opcja, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz działać w e-commerce i nie chcesz na początku inwestować dużych kwot w zakup asortymentu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz między innymi:

  1. Sprawdzić jak wygląda prowadzenia sklepu internetowego bez obaw o duże straty;
  2. Prowadzić mały sklep, który sprzedaje niewielkie ilości towaru;
  3. Zobaczyć jaki asortyment będzie najlepszy do Twojego sklepu;
  4. Rozszerzyć asortyment o nowe produkty;
  5. Sprzedawać wielkogabarytowe produkty bez inwestycji w duże powierzchnie magazynowe.

Prowadząc sklep internetowy dropshipping, nie musisz również ponosić kosztów wynajmu magazynów ani obsługi logistycznej związanej z wysyłką produktu. Zaoszczędzone w ten sposób fundusze możesz zainwestować w marketing internetowy swojego sklepu.

Jak wygląda prowadzenie sklepu dropshipping?

Prowadzenie sklepu internetowego dropshipping jest pod wieloma względami znacznie prostsze. Na początek musisz jednak podjąć ważną decyzję o ofercie, jaką chcesz przygotować dla swoich klientów. Powinieneś rozważyć takie kwestie jak:

  • zakres cenowy,
  • popyt,
  • częstość zwrotów oraz reklamacji,
  • wysokość marży,
  • sezonowość oferowanych produktów.

Następnie nawiązujesz współpracę z wybranymi hurtowniami dropshipping, których system będzie zintegrowany z systemem Twojego sklepu. Dzięki czemu będziesz otrzymywał w miarę aktualne informacje dotyczące stanu towaru oraz cen. Sam proces sprzedaży nie jest bardzo skomplikowany. Klient wybiera interesujący go produkt z Twojej oferty i dokonuje zakupu. Otrzymane zamówienie przekazujesz hurtowni dropshipping do realizacji, jednocześnie potwierdzając, że wybrany artykuł jest nadal na stanie.

Wysyłką zakupionego towaru zajmuje się hurtownia. Ty dbasz o rozliczenie transakcji oraz obsługę reklamacji i zwrotów.

Za co jeszcze będziesz odpowiadać, prowadząc sklep dropshipping?

Do najważniejszych Twoich obowiązków będzie należeć opracowywanie oferty i promocja strony Internetowej oraz obsługa klienta. Przede wszystkim musisz opracować odpowiednią kampanię marketingową, która pozwoli Ci dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców. W tym celu warto również skorzystać z portali społecznościowych oraz płatnych reklam. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w artykułach o marketingu internetowym.

Będziesz musiał dbać również o sprawdzanie i aktualizowanie danych dotyczących oferty z hurtowni. Coraz częściej jest to robione dzięki integracji z ich systemami.

Na koniec pamiętaj, by dbać o dobre relacje z klientami, dzięki temu zachęcisz ich do powtórnego skorzystania z Twojego sklepu dropshipping.

Korzystając z rozbudowanych platform dropshipping, takich jak https://ec-at.com/, możesz uzyskać wsparcie w prowadzeniu sklepu internetowego

Na czym polega full dropshipping?

Platforma e-commerce w modelu full dropshipping oferuje wiele udogodnień już na samym początku współpracy.

Nie musisz inwestować w sklepową stronę internetową, od razu otrzymujesz gotowe szablony, które dostosowujesz do swoich potrzeb.

Możesz korzystać z oferty licznych hurtowni dropshipping posiadających kilkadziesiąt tysięcy różnych produktów.

Aktualizacja stanów magazynowych hurtowni i cen wykonywana jest automatycznie, przynajmniej kilka razy na dobę.

Co więcej, nie musisz się przejmować również zarządzeniem zwrotami i reklamacją, ich obsługę przejmuje centrum logistyczne.

Wszystkie te udogodnienia są dostępne za przystępną, miesięczną kwotę abonamentową.

Jeśli posiadasz większe fundusze na inwestycje, możesz wybrać jeden z gotowych już na platformie sklepów oraz liczyć na pomoc również w działaniach marketingowych i rozliczeniu. Dzięki profesjonalnej obsłudze Twój sklep zacznie szybko przynosić zyski, a Ty będziesz się mógł skupić się na kolejnych inwestycjach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *