Jak dobrać odpowiednie wyposażenie do cukierni?

Sprzedaż ciast, lodów i deserów od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Żeby osiągnąć sukces w branży cukierniczej, trzeba oferować różnorodne i smaczne wyroby. W tym celu niezbędny jest zakup specjalistycznych maszyn umożliwiających wydajną produkcję. Na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęty?

Aż 57% osób deklaruje, że zjada słodycze i przekąski, aby poprawić sobie humor – wynika z danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) [1]. Popyt na artykuły cukiernicze jest ogromny, a rynek charakteryzuje się konkurencyjnością. To sprawia, że właściciele biznesów muszą zadbać o jakość produktów i usług. Żeby biznes cieszył się zainteresowaniem klientów, trzeba dysponować odpowiednim zapleczem sprzętowym. Wiele ciekawych urządzeń znajduje się na stronie: hert.pl

W jakie maszyny cukiernicze trzeba się zaopatrzyć?

Dobór rozwiązań powinien być dostosowany do oferty sprzedażowej i profilu biznesu. Poniżej przedstawiamy urządzenia, które muszą znajdować się w podstawowym wyposażeniu firm z sektora cukierniczego. Przy ich wyborze należy uwzględnić rodzaj produkcji i wielkość sprzedaży.

  • Linie produkcyjne do wytwarzania ciast oraz tortów

Urządzenia sprawdzają się w przedsiębiorstwach działających na szeroką skalę. Ich zastosowanie pozwala na zwiększenie wskaźników efektywności produkcji. Maszyny służą do wyrobu, krojenia, a także dekoracji słodyczy.

  • Ubijaczki

W firmach o charakterze rzemieślniczym (np. lokalnych cukierniach) warto zainwestować w ubijaczki. Za ich pomocą przygotowuje się rozmaite ciasta (m.in. na muffiny, pączki, torty). Sprzęty nadają się również do hoteli, restauracji lub sklepów wytwarzających własne wypieki.

  • Maszyny do wypełniania nadzieniem

Urządzenia służą do nadziewania pączków, babeczek, ciast i deserów. Do wyboru są pojedyncze modele oraz linie produkcyjne z przenośnikiem taśmowym pozwalającym na wytwarzanie artykułów składających się z kilku warstw.

  • Smażalniki

Do przygotowywani pączków lub ciast wymagających obróbki na głębokim tłuszczu trzeba zainwestować w smażalniki. Warto stawiać na produkty sterowane elektronicznie i umożliwiające utrzymanie stałej temperatury.

  • Urządzenia do dekoracji

Słodycze powinny wyróżniać się nie tylko dobrym smakiem, ale także efektowną dekoracją. W tym celu można nabyć m.in. automatyczne spryskiwacze, czekoladziarki, pomadziarki, stacje do nakładania kremu, żelownice.

  • Rozwiązania do krojenia, przechowywania i pasteryzacji produktów spożywczych

Duże znaczenia mają również urządzenia do ważenia, magazynowania i krojenia. Do często kupowanych zaliczają się m.in. mroźnie, silosy magazynowe, krajalnice. Wśród ciekawych opcji warto wymienić sprzęty do pasteryzacji.

Czym kierować się przy zakupie urządzeń cukierniczych?

Asortyment urządzeń cukierniczych wyróżnia się różnorodnością. Kupując produkty, należy skoncentrować się na sposobie wykonania. Maszyny powinny być wyprodukowane z materiałów nadających się do kontaktu z żywnością i spełniających normy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Do istotnych kwestii zalicza się także wydajność – w sprzedaży znajdują zarówno niewielkie urządzenia do kawiarni lub hotelu, jak też rozbudowane linie produkcyjne. Dobrze przyjrzeć się także dodatkowym funkcjom.

Nie bez znaczenia są również kwestie związane z konserwacją i naprawą urządzeń. Długotrwałe awarie przyczyniają się do zmniejszenia wpływów. Warto więc zorientować się, jak wygląda kontakt z serwisem. Niektóre firmy nie posiadają swoich oddziałów w Polsce, co stanowi duże utrudnienie.

Postaw na produkty znanych producentów!

Dobrze sięgać po urządzenia renomowanych marek. Znane organizacje z reguły zapewniają profesjonalną obsługę i pomoc techniczną. Oferowanie przez nie urządzenia odznaczają się zastosowaniem nowoczesnych technologii obniżających koszty eksploatacji. Przedsiębiorstwa dysponują również zapleczem technologicznym, co pozwala na szybką realizację zamówień.

  1. Źródło:
  1. „Polski rynek słodyczy i przekąsek”, Tygodnik Gospodarczy PIE, 09.2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *