Izolacje termiczne- z jakich możesz skorzystać?

Rolki i maty – lub koce – to elastyczne produkty wykonane z włókien mineralnych, takich jak włókno szklane i wełna mineralna. Są one dostępne w szerokościach dostosowanych do standardowych rozstawów słupków ściennych i legarów na poddaszu lub podłodze – to jednak dopiero początek izolacji, z jakich możesz korzystać. Czytaj dalej, lub od razu zajrzyj Suez celem dopasowania tej możliwie jak najlepszej.

Izolacja luzem jest zwykle wykonana z włókna szklanego, wełny mineralnej lub celulozy w postaci luźnych włókien lub granulek włókien. Powinien być wdmuchiwany do pomieszczeń za pomocą specjalnego sprzętu pneumatycznego. Wdmuchiwany materiał łatwo dopasowuje się do nieparzystych wnęk budowlanych i poddaszy z przewodami, przewodami i rurami, dzięki czemu dobrze nadaje się do miejsc, w których trudno jest skutecznie zainstalować inne rodzaje izolacji.

Izolacja z twardej pianki

Izolacja z twardej pianki jest droższa niż rolki i maty lub izolacja w postaci luźnego wypełnienia, ale jest bardzo skuteczna w przypadku poszycia ścian zewnętrznych, poszycia wewnętrznego ścian piwnic i zastosowań specjalnych, takich jak włazy na poddaszach.

Izolacja piankowa na miejscu

Izolację piankową na miejscu można wdmuchiwać w ściany, na powierzchnie strychu lub pod podłogi, aby izolować i zmniejszać przecieki powietrza. Możesz użyć małych puszek pod ciśnieniem z pianką izolacyjną na miejscu, aby zmniejszyć przecieki powietrza w otworach i pęknięciach, takich jak ramy okienne i drzwiowe oraz przepusty elektryczne i hydrauliczne.

Istnieją dwa rodzaje izolacji piankowej na miejscu:

  • zamkniętokomórkowe

  • otwartokomórkowe.

Oba są zazwyczaj wykonane z poliuretanu. W przypadku pianki o zamkniętych komórkach komórki o dużej gęstości są zamknięte i wypełnione gazem, który pomaga piance rozszerzać się, wypełniając przestrzenie wokół niej. Najskuteczniejsza jest pianka zamkniętokomórkowa. Komórki pianki o otwartych komórkach nie są tak gęste i są wypełnione powietrzem, co nadaje izolacji gąbczastą teksturę.

Rodzaj izolacji, którą powinieneś wybrać, zależy od tego, jak będziesz jej używać i od budżetu. Podczas gdy pianka zamkniętokomórkowa ma wyższą wartość R i zapewnia większą odporność na wilgoć i przeciekanie powietrza, materiał jest również znacznie gęstszy i droższy w montażu. Pianka otwartokomórkowa jest lżejsza i tańsza, ale nie powinna być stosowana poniżej poziomu gruntu, gdzie mogłaby wchłonąć wodę. Skonsultuj się z profesjonalnym instalatorem izolacji, aby zdecydować, jaki rodzaj izolacji jest dla Ciebie najlepszy.

Wskazówki dotyczące izolacji

Wybierając izolację domu, weź pod uwagę takie czynniki, jak klimat, projekt domu i budżet. Użyj izolacji o wyższej wartości R, takiej jak pianka natryskowa, na ścianach zewnętrznych i sufitach katedralnych, aby uzyskać większą izolację przy mniejszej grubości. Zainstaluj bariery powietrzne na poddaszu, takie jak wiatrochrony wzdłuż całego okapu poddasza, aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza od podsufitki do poddasza. Wentylacja pomaga kontrolować wilgoć i zmniejszać rachunki za chłodzenie latem, ale nie wietrz poddasza, jeśli masz izolację od spodu dachu. Zapytaj wykwalifikowanego wykonawcę o zalecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *