Inwestujemy w kryptowalutę – 5 porad dla początkujących.

Inwestowanie w kryptowaluty to dobry sposób na zarabianie pieniędzy zarówno w ujęciu krótkoterminowym, jak i długoterminowym. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto poznać rynek. Przedstawiamy 5 skutecznych porad dla początkujących, które na pewno przydadzą się w czasie stawiania pierwszych kroków w inwestowaniu.

1. Dobrze poznaj rynek

Inwestować trzeba w to, co znamy – taka zasada działa zarówno w tradycyjnych formach inwestowania, jak i w kryptowalutach, które są stosunkowo młodym rynkiem inwestycyjnym. Warto czytać portale dotyczące walut cyfrowych, zapoznać się z działaniem giełd, sprawdzić, jakie portfele sprzętowe czy internetowe przydadzą się do trzymania waluty. Dobrze jest również poczytać sobie o wszystkich głośnych oszustwach, jakie miały miejsce na rynku kryptowalut. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, gdy sami damy się wpędzić w maliny. Kryptowaluty dają wiele możliwości zarobku, ale również można stracić wszystkie włożone w nie pieniądze.

2. Kupuj waluty w sprawdzonych miejscach

Aby inwestować w kryptowaluty, trzeba mieć je gdzie kupić. W tym celu przyda się dobra giełda lub walutowy kantor online. Na www.bitcan.pl można znaleźć sprawdzone usługi kupna i sprzedaży waluty, a także opcję jej bezpiecznego przechowywania. Przed włożeniem środków w jakiekolwiek wirtualne giełdy czy kantory, warto sporo o nich poczytać, upewnić się, że są to podmioty działające legalnie, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Nie warto rejestrować się na giełdach, które obiecują świetne kursy i jeszcze lepsze zyski. Może to być dosyć podejrzane.

3. Wybieraj sprawdzone kryptowaluty

Osoby, które dopiero zaczynają działać na rynku kryptowalut, powinny wybierać waluty, które są powszechnie znane, jak na przykład bitcoin i ether. Obecnie na rynku kryptowalut są tysiące różnych projektów, jednak nie wszystkie są dobre i rokują na przyszłość. Aby ocenić możliwości takich projektów, trzeba mieć sporo wiedzy i doświadczenia. Osoby początkujące są tu więc z góry na straconej pozycji. Warto więc wybierać znane waluty, kupować niewielkie ilości, nauczyć się obsługi giełdy, poznać zjawiska zachodzące na rynku. Wszelkie pierwsze kroki należy stawiać ostrożnie, a z każdym kolejnym nasza wiedza dotycząca walut cyfrowych na pewno będzie rosła.

4. Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę

Ta zasada sprawdza się praktycznie we wszystkich formach inwestowania, nie tylko w kryptowalutach. Tym bardziej trzeba zachować ostrożność, że rynek kryptowalut i wszystkie inwestycje są obarczone dosyć dużym ryzykiem. Jeśli jesteś początkujący, zaczynaj od niewielkich kwot, rozlokuj je w kilku różnych giełdach i kantorach, co pozwoli na szybkie i sprawne podejmowanie działań w trakcie wahań na giełdzie czy nagłych zjawisk na rynku.

5. Bądź stale na bieżąco

Osoby, które chcą zarabiać na kryptowalutach, muszą na bieżąco, praktycznie codziennie śledzić notowania i rankingi na giełdach kryptowalut, czytać najświeższe informacje, sprawdzać, co nowego pojawia się na rynku, a co właśnie upadło lub chyli się ku upadkowi. Posiadanie bieżącej wiedzy pozwala na podejmowanie lepszych i bardziej skutecznych decyzji inwestycyjnych. Jeśli kupujemy kryptowaluty, aby na nich zarobić, a jednocześnie kompletnie nie interesujemy się tym rynkiem, nasza chęć zarobku jest niemal z góry skazana na niepowodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *