Interesuje Cię niższy koszt smartfona? Postaw na używany model!

Czy zastanawiasz się nad zakupem używanego urządzenia mobilnego? Oto najważniejsze powody, dla których warto to zrobić!

Niższy koszt smartfona

W dzisiejszych czasach najnowszy smartfon premium może kosztować więcej niż tani używany samochód. Oczywiście dostaniesz wszystkie najnowsze dzwonki i gwizdki i będziesz mógł się tym chwalić przez kilka miesięcy (aż pojawi się następny). Jeśli jednak możesz żyć z technologią sprzed kilku lat, dostaniesz więcej telefonu za swojego grosza. Możesz łatwo obniżyć o połowę ceny detalicznej urządzenia, jeśli chcesz iść tą drogą.

A co z jakością używanego urządzenia? Jasne, że używany smartfon na aukcji może być okazją, ale skąd możesz mieć pewność, że nie rozpadnie się za kilka tygodni? Odpowiedzią jest szukanie certyfikowanych używanych urządzeń jak używany iphone 7 plus. Ogólnie oznacza to, że sprzedawca sprawdził urządzenie pod kątem funkcjonalności w ramach standardowego testu i może powiedzieć, czy jest z nim coś nie tak. Upewnij się, że test, który przeprowadzają, jest kompleksowy i obejmuje punkty kontrolne, które są dla Ciebie ważne.

Oszczędności na długoterminowym planie telefonicznym

Subskrypcja abonamentu telefonicznego, gdy przyniesiesz własne urządzenie, może na dłuższą metę zaoszczędzić sporo pieniędzy. Gdy operatorzy telefoniczni oferują urządzenie o wartości 0 zł z dwuletnim abonamentem, urządzenie to nie jest tak naprawdę bezpłatne – koszt jest uwzględniany w miesięcznej opłacie za abonament telefoniczny. Przynosząc własne urządzenie, nie musisz amortyzować kosztu telefonu, co znacznie zmniejsza miesięczne wydatki. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na częściowe wycofanie się z 2-letniej umowy, będziesz musiał spłacić pozostałe saldo swojego telefonu, zanim będziesz mógł odejść. Jeśli uda Ci się zdobyć podobne urządzenie znacznie taniej, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze. Dzisiaj niejeden operator telefonii komórkowej oferuje szeroką gamę smartfonów premium w konkurencyjnych cenach, więc możesz to zrobić.

Korzyści dla środowiska

Mimo skromnych rozmiarów smartfony mają zaskakująco duży negatywny wpływ na środowisko. Można to przypisać przede wszystkim wysokim emisjom wytwarzanym podczas wydobycia metali szlachetnych wymaganych do elementów elektronicznych w urządzeniu. To, w połączeniu z tendencją użytkowników do wymiany smartfonów na nowe co roku lub dwa, sprawia, że ​​technologia smartfonów jest poważnym przestępcą w dziedzinie emisji gazów cieplarnianych.

Badanie wskazuje, że do 2040 r. emisje dwutlenku węgla pochodzące z przemysłu mogą stanowić nawet 14 proc., czyli mniej więcej na tym poziomie, na którym obecnie znajduje się branża transportowa.

Wybierając urządzenie używane zapobiegasz emisjom związanym z wydobyciem i produkcją zupełnie nowego urządzenia. Stań się ekologiczny dzięki używanemu urządzeniu z ofert, których dzisiaj jak widać naprawdę nie brakuje. Niektórzy idą nawet o krok dalej i sadzą dla swoich klientów drzewo dzięki takiej współpracy. To dopiero inicjatywa!

Polecamy:
Wodoodporność iPhone – hit czy mit?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *