Ile kosztuje wizyta u psychologa w Szczecinie? Jak długo czeka się na konsultację? Do psychologa na NFZ czy prywatnie?

Osoby, które mają trudny okres w życiu i potrzebują wsparcia, nie zawsze mogą na nie liczyć ze strony rodziny i przyjaciół. Zwłaszcza, gdy są w kiepskim stanie psychicznym. Wówczas zdecydowanie lepiej jest się udać do psychologa. Ile trzeba zapłacić za wizytę? Jaki jest czas oczekiwania? To i wiele więcej wyjaśniamy poniżej.

Kiedy zgłosić się do psychologa?

Psycholog to osoba, która posiada kwalifikacje, które pozwalają jej na diagnozowanie, opiniowanie, orzekanie i udzielanie pomocy psychologicznej, a po zakończeniu studiów podyplomowych również na prowadzenie psychoterapii. To niejako lekarz, który pomaga swoim pacjentom w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia.

Warto wiedzieć, że nie zawsze, gdy jest się w dołku, należy od razu iść do psychologa. Czasami wystarczy odpoczynek, spacer, rozmowa z przyjaciółką. Jeśli jednak pogorszone samopoczucie towarzyszy nam od dawna, mamy ciągłe zmiany nastroju, a także problemy ze snem, apetytem, motywacją – wówczas zdecydowanie lepiej to przerwać. W tym pomaga psycholog.

Do psychologa na NFZ czy prywatnie?

Warto wiedzieć, że do psychologa można iść prywatnie, a można w ramach NFZ i to bez konieczności posiadania skierowania. Niestety w publicznych placówkach na wizytę czeka się 3-4 miesiące. Do polecanego lekarza nawet i dłużej. Jeśli sprawa jest niecierpiąca zwłoki, wówczas zdecydowanie lepiej jest wybrać się do lekarza prywatnie. Zdarza się, że można liczyć na wizytę tego samego dnia lub nazajutrz. Do polecanego lekarza może nieznacznie dłużej.

Gdzie do psychologa w Szczecinie?

Osoby ze Szczecina zapewne zastanawiają się, do jakiego lekarza powinni się udać w swoim mieście. Czy przyjmuje w nim ktoś godny polecenia? Gdzie w ogóle szukać? Warto skorzystać z rankingu takiego jak ranking.abczdrowie.pl/s/psycholog/szczecin i sprawdzić, jacy są polecani psychologowie w Szczecinie, jak długo trzeba czekać na wolny termin oraz ile kosztuje wizyta. W ten sposób najszybciej i najprościej można znaleźć pomoc.

Jak długo czeka się na konsultację?

Zakłada się, że wybierając się do lekarza prywatnie, nie trzeba zbyt długo czekać na konsultację. Jak już wspomniano – różnie z tym bywa. Wybierając lekarza, który cieszy się dużą popularnością należy się liczyć z tym, że trzeba będzie nieco poczekać. Zwłaszcza, jeśli przyjmuje 1-2 razy w tygodniu. Najczęściej jednak udaje się w Szczecinie umówić do psychologa już nazajutrz lub za 2 dni. W przypadku wizyty na NFZ prognozy nie są już tak dobre i jest to zwykle kilka miesięcy, a nawet i pół roku.

Ile kosztuje wizyta u psychologa w Szczecinie?

Koszt konsultacji psychologicznej jest podobny do wizyt u innych specjalistów. Zazwyczaj wynosi od 70 zł w górę. Korzystając z rankingu można sprawdzić, że może wynosić nawet ponad 200 zł. W przypadku polecanych specjalistów cena często jest wyższa, ale pozytywne opinie dla wielu są dowodem skuteczności lekarza.

Wniosek z powyższych rozważań jest taki, że jest różnica w tym, czy pójdzie się do psychologa prywatnie czy na NFZ. W sytuacji, w której nie chce się długo czekać – zdecydowanie lepiej jest zapłacić za wizytę. Jeśli koszty są przytłaczające, wówczas warto przeczekać i wybrać się do psychologa w ramach NFZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *