8 godzin w biurze – jak wytrwać bez kawy?

Picie kawy w biurze dla jednych osób jest codziennym rytuałem, a dla innych sposobem na przetrwanie. Senność dopada nas o różnych porach – czasem po kilku godzinach za biurkiem, a czasem nawet od razu po przyjściu do pracy. Kawa nie zawsze jest dobrym pomysłem, zwłaszcza, gdy jesteśmy zmęczeni i niewypoczęci. Zamiast wlewać w siebie kolejne dawki kofeiny, warto poszukać bardziej długoterminowego rozwiązania problemu z ciągłym zmęczeniem.

Zmęczenie w pracy często jest efektem kiepskiego snu w ciągu nocy. Wiele osób źle śpi, zbyt późno kładzie się spać, nie dba o higienę snu bądź też ma niewygodne łóżka. Gdy śpimy na kanapach czy rozkładanych sofach, nie ma co się dziwić, że rano wstajemy zmęczeni i pozbawieni energii. A wystarczy zmienić łóżko na lepsze, dopasować dobrej jakości materac, a jakość i komfort naszego snu i wypoczynku znacznie się poprawią. Osoby, które wybierają dobre materace, niemal od razu zauważają, że lepiej śpią i mają dużo więcej energii do życia.

Materace zadbają o plecy

Dobrze dobrane materace nie tylko poprawiają komfort snu, ale również mogą zniwelować wiele dolegliwości, jakie odczuwamy z estrony naszego kręgosłupa. Warto więc wybierać materace lecznicze, które są tak zaprojektowane, aby idealnie dopasowywać się do kształtu naszego ciała i zapewniać podparcie wszystkim partiom kręgosłupa. Nowoczesne materace dają nam też ogromny wybór pod względem wykonania i wypełnienia. Kiedyś mieliśmy do wyboru wyłącznie materace sprężynowe, które szybko traciły swoje właściwości, a sprężyny nocami wbijały nam się w plecy. Obecnie materace są wykonane między innymi z lateksu i różnych rodzajów pianki wysokoelastycznej. Co więcej, mają różne poziomy twardości, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że zarówno zbyt miękkie, jak i za twarde materace nie są dobrym rozwiązaniem. Najlepsza jest średnia twardość, która zapewnia optymalną wygodę i komfort podczas snu.

Stawiaj na jakość i świetne wykonanie

Na rynku materacy wybór mamy potężny. Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkty są tak samo dobre. Niektóre tanie materace są dosyć kiepskie pod względem jakości wykonania i parametrów. Nie będą więc dobrym wyborem, gdy zależy nam na komforcie i poprawieniu jakości snu. Stawiajmy na produkty oferowane przez renomowanych i sprawdzonych producentów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Nie kierujmy się wyłącznie kryterium ceny materaca – ten najtańszy z pewnością nie będzie najlepszy. Warto mieć świadomość, że materac to decyzja na wiele lat. Potraktujmy więc ten zakup jako inwestycję w lepszy i zdrowszy sen, który przełoży się na wiele innych aspektów naszego życia, także na naszą wydajność i poziom energii w pracy. Gdy będziemy wyspani i wypoczęci, zdecydowanie mniej będziemy wypijali w ciągu dnia kawy.

One thought on “8 godzin w biurze – jak wytrwać bez kawy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *