Gdzie w Szczecinie znaleźć dobrą nianię?

Po okresie urlopu macierzyńskiego coraz większymi krokami zbliża się czas powrotu do pracy i kręgu przyjaciół. Pojawiają się obawy, i to nie tylko związane z przyjęciem przez szefa po tak długiej nieobecności, czy nowymi obowiązkami – czarną chmurą nadciąga moment, kiedy trzeba będzie się zastanowić, jaką opiekę zapewnić naszemu maluszkowi.

Rodzina i przyjaciele

Poszukiwania zaczynamy zwykle od krewnych, przyjaciół i ich doświadczenia w sprawie powierzenia dziecka innej osobie. Bliscy często mogą polecić sprawdzoną już opiekunkę, do której mają zaufanie. Może nawet znajdzie się ktoś z rodziny, kto ma dużo wolnego czasu i chętnie dorobi sobie opieką nad naszą pociechą. Jeżeli jednak ta metoda się nie sprawdzi, stajemy przed wyzwaniem, jakim jest niania w Szczecinie.

Z ogłoszenia o pracę

Nie znajdując odpowiedniej osoby w przyjacielsko-rodzinnych poszukiwaniach, jesteśmy zmuszeni uruchomić transfer danych i zacząć przeglądać oferty pracy w internecie. Każdy portal czy dział ogłoszeń gazety ma regionalne zakładki, co ułatwi nam znacząco wyszukiwanie interesujących nas ofert w tak dużym mieście. Takie poszukiwanie może jednak okazać się bardzo czasochłonne. Czekają nas rozmowy z wybranymi kandydatkami lub kandydatami na nianie, spotkania i omawianie warunków z każdą osobą z osobna. Tak nużące zajęcie możemy sobie jednak bardzo uprościć, korzystając ze specjalnych serwisów i agencji wyspecjalizowanych w serwisowaniu opieki nad dziećmi.

Zatrudniamy specjalistę

Nie ma chyba lepszego sposobu na zatrudnienie niani w Szczecinie niż skorzystanie z wyszukiwarki na stronach agencji. Już na wstępie określamy nasze preferencje dotyczące zatrudnianej osoby, zakres godzin pracy i obowiązków, jakimi obciążymy naszą przyszłą pracownicę. Dużym plusem skorzystania z oferty agencji opiekunek jest gwarancja weryfikacji kandydatek. Często są to osoby z wykształceniem pedagogicznym lub medycznym, sprawdzone już na wstępie przez osobę rekrutującą. Decydując się na specjalistyczną firmę, musimy się liczyć z większymi kosztami zatrudnienia, ale warto się zdecydować na taki krok, ze względu na kandydatki sprawdzone, z referencjami, co do których mamy później o wiele większe zaufanie, co jest niebagatelną kwestią w momencie, kiedy właściwie obcej osobie powierzamy nasze dziecko. W Szczecinie istnieje wiele agencji, z których usług możemy skorzystać. Każda z nich prowadzi strony internetowe, na których możemy wstępnie, wypełniając odpowiedni formularz, sprecyzować na jakiej opiekunce nam zależy. Agencji potem łatwiej będzie dostosować i zaproponować nam przyszłą nianię spośród kilkudziesięciu pań zarejestrowanych w danej firmie. Najlepiej zorganizowane serwisy dysponują nawet setkami dobranych odpowiednio ofert, spośród których łatwo będzie wybrać interesującą nas osobę. Przeglądając gotowe oferty, mamy od razu wiele informacji o kandydatce, począwszy od stawki za godzinę pracy, poprzez możliwości podjęcia opieki na pełny etat lub mniej, na doświadczeniu, nałogach, zakresie usług oraz referencjach kończąc.

Często wybór niani jest dla nas koniecznością z powodu powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim. Jednak nawet planując wieczorne wyjście do kina, teatru czy restauracji lub popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi, warto się zastanowić nad podjęciem decyzji o zatrudnieniu niani. Mając przeświadczenie, ze nasze dziecko znajduje się pod dobrą opieką, możemy mieć czas dla siebie nie zmącony ciągłym niepokojem o bezpieczeństwo naszego maluszka.

One thought on “Gdzie w Szczecinie znaleźć dobrą nianię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *