Gdzie w Szczecinie zacząć swoją przygodę z tańcem?

Zainteresowanie tańcem nie słabnie. Można nawet powiedzieć, że modny jest ten, kto umie i tańczy. I pomyśleć, że zawdzięczamy to programom telewizyjnym w stylu „You Can Dance” oraz trendom z innych państw, gdzie zumba i taniec są bardzo popularną formą aktywności. Doszło nawet do tego, że coraz więcej osób odkrywa, jak wiele radości i korzyści może dać taniec.

To świetny sposób na odreagowanie po ciężkim dniu pracy, jak również wypełnienie wolnego czasu. Taniec daje mnóstwo energii, poprawia kondycję oraz rzeźbi sylwetkę. Dla jednych to forma rozrywki, dla innych pasja, z którą chcieliby połączyć swoją karierę zawodową. Całe szczęście w całym kraju jest bardzo dużo szkół tańca, w tym również w Szczecinie, dzięki czemu zarówno laicy, jak i miłośnicy tańca mogą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z tańcem, jest kilka ważnych kwestii, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Torby do badmintonaPrzede wszystkim zastanów się, czy taniec będzie tylko przyjemną formą rozrywki lub aktywności fizycznej, czy chcesz z nim związać swoją przyszłość. Jeśli chcesz się uczyć tańca hobbystycznie, to możesz to robić praktycznie wszędzie. Na zajęcia możesz chodzić solo lub w parze. Dostępne są zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Jeśli za to chcesz zostać zawodowym tancerzem, to czeka Cię bardzo ciężka praca. Musisz wiedzieć, że zawodowi tancerze uczęszczają na profesjonalne zajęcia już od dziecka, dlatego im wcześniej zaczniesz, tym masz większe szanse na realizację swoich marzeń o dobrej pracy. Utrzymać się w zawodzie tancerza, wcale nie jest łatwo, ciężko zdobyć stałe zatrudnienie, a nawet jeśli Ci się to uda, to nieustannie musisz się doszkalać i ćwiczyć umiejętności, ponieważ konkurencja w tej branży jest ogromna.

Gdzie w Szczecinie można uczyć się tańca?

W Szczecinie jest pod dostatkiem miejsc dla osób, które chcą uczyć się tańczyć. Największą popularnością zwykle cieszą się szkoły tańca, gdzie zainteresowani mogą wybierać spośród wielu różnego typu kursów. Salsa, hip-hop, taniec towarzyski, dancehall, flamenco, tango. Rodzaje zajęć można chyba wymieniać bez końca. Ważne, że zajęcia prowadzone są zawsze przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy również kochają taniec i teraz swoją pasją chcieliby się podzielić z innymi. Tańca można uczyć się także w klubach fitness pod okiem instruktorów, którzy prowadzą bardzo zróżnicowane lekcje zależne od poziomu zaawansowania grupy, ich kondycji oraz oczekiwań. Na takich zajęciach instruktor tańca nie tylko uczy kroków, ale także choreografii, dzięki czemu można szlifować swoje umiejętności taneczne i przy okazji utrzymać w dobrej formie kondycję. W Szczecinie bardzo często kursy są także prowadzone w szkołach, osiedlowych domach kultury oraz w teatrach. Nie brakuje również miejsc dla osób, które ukierunkowały się na konkretny styl tańca. Salsy można uczyć się np. w Quiero Salsa Szczecin, hip-hopu w Repaly Dance Studio, a tańca towarzyskiego w Szkole Tańca Astra lub w Szkole Tańca Kimama. Oczywiście to tylko nieliczne przykłady, możliwość nauki poszczególnych stylów tańca oferuje o wiele więcej szkół tańca, ale to, w której będziesz brał lekcje, zależy tylko od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *