Fotografia ślubna w plenerze – wskazówki do zdjęć

Wesela w plenerze brzmią jak doskonała okazja do zrobienia świetnych zdjęć. W końcu nie musisz się martwić rozmyciem i wysokimi czułościami ISO podczas fotografowania w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Ale fotografia ślubna w plenerze ma swój własny zestaw wyzwań. Należą do nich nierówne oświetlenie, jasne słońce, ciemne cienie i oczywiście pogoda.

Od planowania z wyprzedzeniem po przewidywanie różnych wyzwań – te kilka wskazówek dotyczących fotografii ślubnej w plenerze pomoże maksymalnie wykorzystać imprezy plenerowe, takie jak właśnie ślub w plenerze .

Poinformuj panią i pana młodego o najlepszych porach dnia na zdjęcia ślubne

Robienie świetnych zdjęć podczas ślubu w plenerze zaczyna się na długo przed wielkim dniem. Właściwie to miesiące wcześniej. Podczas wczesnych spotkań z Parą Młodą należy doradzić, jak najlepiej ustawić ceremonię.

www.wiesiolka.pl

Planowanie ślubu nie jest twoim zadaniem. Ale pomocne jest udzielenie porad dotyczących pory dnia lub lokalizacji, które najlepiej sprawdzą się w przypadku zdjęć w plenerze. Niech panna młoda i pan młody wiedzą, że południe to najgorszy czas na robienie zdjęć w plenerze. Fotografowanie w późniejszych godzinach jest często bardziej wskazane.

Oś czasu może być jednak bardziej elastyczna, jeśli ślub na świeżym powietrzu jest w pełnym cieniu. Kolejna rzecz, o której należy pamiętać? Upewnij się, że zostało Ci wystarczająco dużo światła, aby wykonać wszystkie formalne zdjęcia przed zachodem słońca.

To para musi podjąć decyzję, gdzie i kiedy odbędzie się ceremonia. Ale większość nie-fotografów nie ma pojęcia, że ​​ceremonia południowa bez cienia to zły pomysł. Oferowanie wskazówek i wglądu przed sfinalizowaniem osi czasu może mieć duże znaczenie.

Zaakceptuj, gdy ceremonii nie można przenieść w cień lub na później. Ale oferuj wgląd podczas procesu planowania, aby para mogła podjąć świadomą decyzję podczas planowania dnia.

Jak przygotować się na każdą pogodę?

Wesela w plenerze mogą być spektakularnymi ceremoniami przy złocistym świetle. Albo może być zimny, deszczowy i w ostatniej chwili przeniesiony do namiotu. Jako fotograf powinieneś być przygotowany na żywioły. Spakuj dodatkowe warstwy, aby zachować ciepło i nosić buty, które można nosić w trudnym terenie. Trzymanie pod ręką kremu przeciwsłonecznego w sprayu na owady to również świetny pomysł.

Przygotowanie na deszcz jest kluczowe. Ponczo i osłona przeciwdeszczowa na aparat nie zajmą dużo miejsca w Twojej torbie. Ale mogą uratować życie w deszczowy dzień ślubu. Wielu fotografów ślubnych inwestuje nawet w wystarczającą liczbę parasoli, aby nadal robić zdjęcia na świeżym powietrzu podczas całego przyjęcia weselnego. Na zimowe wesela zaplanuj z wyprzedzeniem wszystko, co niezbędne na niższe temperatury. Zimno powoduje szybsze wyczerpywanie się baterii.

Nawet jeśli nigdy nie korzystałeś z zapasowej baterii na letnim weselu, zimowy ślub może rozładować tę baterię jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia. Pamiętaj o tym!

One thought on “Fotografia ślubna w plenerze – wskazówki do zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *