Jak Działa Amortyzacja Pojazdu?

Jednym z głównych atrybutów branych pod uwagę przy zakupie samochodu jest wartość odsprzedaży, w końcu nikt nie chce stracić pieniędzy. Dlatego, aby zrobić dobry interes, ważne jest również sprawdzenie amortyzacji pojazdu.

Co to jest amortyzacja pojazdu?

Pojazd jest uważany za właściwość ciągłego użytkowania, a także maszyny i urządzenia elektroniczne. W związku z tym rynek bierze pod uwagę oczekiwaną długość życia obiektu i określa, jak długo będzie on działał idealnie. A to prowadzi do amortyzacji pojazdu, ponieważ każdego roku są one dyskontowane naturalnym zużyciem, a także utratą wartości z powodu najnowocześniejszych konkurentów.

Aby zrozumieć, jak działa amortyzacja pojazdu, należy również wziąć pod uwagę bardzo ważny punkt: różni się on w zależności od popytu i podaży. Oznacza to, że bardziej poszukiwany i łatwy w odsprzedaży model jest mniej dewaluowany niż samochody bardziej luksusowe lub mniej tradycyjni producenci samochodów na rynku.

Kryteria wpływające na dewaluację pojazdu

Oprócz tabeli FIPE, która co miesiąc wskazuje średnią cenę samochodów, motocykli i ciężarówek, w wartości odsprzedaży pojazdu brane są pod uwagę inne czynniki:

  • Rok produkcji i rok modelowy: Wiek samochodu ma duży wpływ na dewaluację. Im starszy, tym niższa jego wartość. Może się to wydawać oczywiste, ale trudno je wzmocnić;
  • Przebieg: Rachunek jest łatwy. Im więcej kilometrów przejechał samochód, tym większa jest jego dewaluacja, ponieważ powoduje to na przykład większe zużycie silnika. Miło jest również wiedzieć, że średnio samochód przejeżdża około 15 000 km rocznie;
  • Pielęgnacja pojazdu: Bezzmarszczkowy samochód niskiego ryzyka z lepszym stanem amortyzator i amortyzatorami osiąga lepszą wartość dla dealera. Dobrze utrzymany pojazd wskazuje, że nie doznał poważnych wypadków;
  • Zmiany samochodów: Samochody tuningowane lub w jasnych kolorach z pewnością będą bardziej amortyzowane niż pojazd niestandardowy. Wskazówka: zastanów się dwa razy, zanim zainstalujesz jakieś fantazyjne lub bardzo osobiste akcesorium smakowe.

Przed odsprzedażą pojazdu możesz wymienić niektóre zużyte części samochodowe na oryginalne. Więc sprawdź: sklep internetowy z częściami samochodowymi Autoczescionline24.pl.

Różnica dewaluacji między samochodem zero km a pojazdem częściowo nowym

Po opuszczeniu salonu zero km traci do 20% wartości. Pierwsze 3 lata pojazdu to okres, w którym samochód najbardziej się amortyzuje, a od czwartego roku stawka amortyzacji jest znacznie niższa. Kupując jak nowy, dostajesz samochód z zerową twarzą, bez silnego wpływu początkowej amortyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *