Dywany shaggy, a małe dzieci

Rodziny z dziećmi bardzo często decydują się na dywan shaggy. Jest on świetnym dopełnieniem wystroju salonu, sypialni oraz pokojów dziecięcych. Ten model dywanu ma ogromną liczbę fanów, ale także przeciwników. Ludzie pokochali ten dywan za jego ogromne walory estetyczne oraz miękkość i ciepło, jakie daje.

Dywan shaggy, a małe dzieci

Małe dzieci bardzo często lubią biegać i bawić się na boso, wiec na tak miękkim i grubym dywanie będzie im zdecydowanie cieplej niż na gołych kafelkach lub panelach. Na pewno rodzice również docenią to rozwiązanie, ponieważ dzieci przestaną ciągle chorować. Włochaty dywan sprawdzi się w pokoju dziennym oraz w sypialniach maluchów. Ciepły i gruby dywan pozwoli im bez przeszkód bawić się niemal cały dzień na podłodze, bez obaw, że mogą się przeziębić lub zrobić sobie krzywdę.

Rodzice szczególnie małych dzieci, które jeszcze nie chodzą, ani nie siedzą stabilnie, z pewnością również docenią ten dywan. Takie dziecko potrzebuje bezpiecznej przestrzeni do zabawy, a ten model dywanu może im ją zapewnić. Dziecko nieustannie będzie próbowało usiąść lub wstać, więc miękki dywan będzie je chronił przed uderzeniem w twardą podłogę.

Jak przeczytaliśmy w sklepie internetowym DywanyWitek – dodatkową zaletą tego dywanu przy małych dzieciach są jego właściwości wygłuszające. Dzieci zazwyczaj mają niezliczoną ilość zabawek i grzechotek, którymi wprost uwielbiają uderzać o wszystko, co się da. Jeśli będą robiły to na dywanie, to z pewnością sąsiad mieszkający piętro niżej nic nie usłyszy.

Pielęgnacja dywanu

Dywan w salonie, jak i w innym pomieszczeniu powinien być zdecydowanie częściej czyszczony, gdy w domu są małe dzieci. Dywany to siedlisko bakterii, kurzu i zanieczyszczeń, których należy się regularnie pozbywać. Jeśli dzieci wyjątkowo lubią bawić się na włochatym dywanie, to warto go często odkurzać – najlepiej trzy razy dziennie. Poza tym w utrzymaniu jego czystości przyda się również jego codzienne wytrzepywanie. Bez znaczenia czy zrobimy to ręcznie, czy za pomocą klasycznej trzepaczki ważne jest, aby usunąć kurz, który zawsze gromadzi się w najniższych warstwach gęstego włosia dywanu.
Warto pamiętać, że tego dywanu nie można prać w pralce, ani w wodzie. Wszystkie plamy, jakie powstają, szczególnie przy dzieciach można szybko usunąć za pomocą specjalnego suchego szamponu do dywanów, który jest bardzo bezpieczny dla włosia. Jeżeli jednak dywan zostanie mocno poplamiony i nie uda się go wyczyścić tym szamponem, to należy skorzystać z usług profesjonalnej pralni chemicznej.

Dywan w domu to bardzo funkcjonalny element jego wystroju jednak aby zachować jego czystość, należy o niego regularnie dbać. Jest to szczególnie ważne przy dzieciach, które nie powinny bawić się na brudnym dywanie pełnym kurzu i resztek jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *