Drogowe niespodzianki – po kogo dzwonić w Szczecinie?

Drogowe niespodzianki, któż z nas nie miał z nim do czynienia? Kończące się paliwo, a do stacji benzynowej daleko. Zepsute koło a w bagażniku brak lewarka. Co w takich przypadkach robić? Kto ze Szczecina udzieli nam pomocy? Podpowiadamy!

Wyjeżdżając swoim samochodem na drogę, nikt z nas nie myśli, że może mu się przydarzyć jakaś awaria. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, by stać się uczestnikiem kolizji czy wypadku. Czasami też samochód potrafi po prostu odmówić posłuszeństwa. Co w takich sytuacjach robić? Do kogo w Szczecinie zgłosić się po pomoc? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Telefon do przyjaciela

Z reguły w kryzysowych sytuacjach odruchowo wykonujemy telefon do kogoś z rodziny lub przyjaciół, bo wiemy, że oni chętnie udzielą nam pomocy. W przypadku braku paliwa, uszkodzenia koła, czy też zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie może to się okazać dobre rozwiązanie. Nawet do odholowania samochodu osobowego można skorzystać z takie pomocy, o ile jest on właścicielem pojazdu z hakiem holowniczym. Jednak, gdy chodzi o poważniejsze usterki lub o transport samochodu po kolizji, to raczej przyjaciel nie będzie w stanie udzielić nam wsparcia. Dlaczego? Uszkodzony pojazd trzeba w bezpieczny sposób usunąć z drogi i przewieźć go do warsztatu. Nie mając do tego odpowiedniego sprzętu, możemy stanowić zagrożenie dla pozostałych uczestników drogi. Dlatego, zanim wykonamy telefon do przyjaciela, oceńmy, czy jego obecność faktycznie nam coś pomoże, czy tylko marnujemy czas, czekając na drodze. Może lepiej w to miejsce zadzwonić po kogoś innego?

Wezwanie pomocy drogowej

Długo nie musimy szukać rozwiązania, pomoc drogowa ze Szczecina jest w stanie udzielić nam kompleksowej pomocy. Na terenie Szczecina jest kilka wartych uwagi firm, które oferują różnego typu usługi związane z pomocą drogową. Jakie? Przede wszystkim standardową pomoc drogową, na którą składa się wymiana uszkodzonego koła, awaryjne odpalenie lub otwarcie auta, gdy zatrzaśniemy kluczyki w środku. Pomoc drogowa ze Szczecina jest też w stanie dowieźć paliwo, gdy zabraknie nam go na trasie lub gdy nalejemy niewłaściwego i będziemy musieli je z niego wypompować. Jeśli nasze auto uległo większej awarii, to pomoc drogowa jest w stanie przewieźć nasz pojazd do najbliższego warsztatu samochodowego lub we wskazane przez nas miejsce. Do realizacji tego typu usług wykorzystują auto lawety, więc przy okazji nie będziemy musieli martwić się o swój środek transportu, ponieważ jest tam także miejsce dla pasażerów. Co ciekawe, niektóre z nich nawet oferują transport pojazdów na trasie Szczecin-Niemcy. W razie potrzeby wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło pomoc drogowa Niemcy numer telefonu, by zyskać potrzebne informacje.

Czyja pomoc będzie najlepsza?

Oczywiście zarówno pomoc ze strony przyjaciela, jak i profesjonalnej pomocy drogowej ma swoje zalety. Swój wybór powinniśmy uzależnić od stopnia uszkodzenia pojazdu. Jeśli awaria jest niewielka, możemy spokojnie wezwać kogoś bliskiego. W poważniejszych przypadkach to pomoc drogowa może okazać się naszym najlepszym rozwiązaniem i to po nią warto zadzwonić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *