Domy z drewna wady i zalety

Domy budowane w technologii drewnianej nie tracą na swej popularności. Co więcej wraz ze wzrostem świadomości na temat naturalnych rozwiązań i korzyści jakie za sobą niosą, zyskują coraz większe grono zwolenników. Jednak i ten materiał nie pozostaje bez wad, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie nowego domu. W poniższym artykule sprawdzamy jakie plusy i minusy tego rozwiązania.

Decyzja o zakupie nowego domu już padła. Przyszła pora na jeden z ważniejszych etapów projektowych czyli wybór technologii, która spełni nasze oczekiwania użytkowe ale i estetyczne. Możliwości jest obecnie na tyle dużo, że nie musimy się już ograniczać wyłącznie to najpopularniejszej opcji czyli technologii murowanej.  Dlaczego jest to dobre rozwiązanie, a na co powinniśmy uważać przy budowie domu  z drewna?=

Paleta zalet

Dom wykonany z drewna przywołuje na myśl leśne krajobrazy, rustykalną stylistykę i wyjątkowy klimat. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ o tym jak dużym powodzeniem cieszy się ten materiał, możemy się przekonać choćby po rankingach najmodniejszych trendów ostatnich lat, w których to drewno plasuje się w czołówce. I nic nie przewiduje w tym temacie większych zmian! Jeśli już mówimy o zmianie tendencji, to ta jest szczególnie zauważana w środowisku projektowym. Domy z drewna są często wybierane, ale wymagają odpowiedniego przygotowania i doboru wysokiej klasy materiałów. Jeśli postawimy na sprawdzoną ekipę budowlaną oraz jakość surowca, nie będziemy musieli martwić się o kondycję naszego domu, ponieważ przetrwa w nienaruszonym stanie przez długie lata. Wydawać by się mogło również, że nie będzie on na tyle trwały jak mur, jednak rzeczywistość prezentuje się zupełnie inaczej. Solidność jest jednym ze znaków rozpoznawczych drewna.

 Więcej o domach z drewna przeczytasz klikając w poniższy link:

https://www.archido.pl/47-projekty-domow-drewnianych

Wybór domu budowanego z drewna nie musi również oznaczać ryzyka pożaru. Jeśli ściany budynku zostaną pokryte dużą warstwą wełny, będą one niepalne i ochronią naszą własność przez poważnym zagrożeniem.

Budynek ponadto w szybkim czasie jest gotowy na zamieszkanie w nim inwestorów. Prace na budowie trwają zwykle kilka tygodni i nie wymagają od załatwiania skomplikowanego transportu, ponieważ wszystkie elementy konstrukcyjne są lekkie i łatwo dostępne.  

Na to musisz uważać!

Pierwszą istotną cechą o, której należy wspomnieć mówiąc o negatywnych aspektach wyboru domu z drewna jest trudność w znalezieniu odpowiednich fachowców. W Polsce wciąż istnieje niewiele firm, które mają doświadczenie i wiedze z zakresu technologii drewnianej. Aby nie narazić się na duże straty finansowe, które mogą wyniknąć ze złego doboru materiałów i braku odpowiedniego zabezpieczenia drewna, musisz poświęcić czas na poszukiwania sprawdzonej ekipy budowlanej.

Wadą domów z drewna jest również fakt, że nie utrzymują temperatury. Co to oznacza? Latem we wnętrzu będzie przyjemnie i chłodno, jednak zimą znacznie trudniej będzie utrzymać w nim przyjemną temperaturę bez stałego dostarczania mu źródła ciepła.  Ponadto drewno bez odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia może chłonąć wilgoć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *