Domowa strefa SPA&Wellness w obliczu światowego designu – nowe spojrzenie na wykończenie

Styl w jakim mieszkamy, w sposób szczery i najbardziej autentyczny opowiada o nas – o ludziach, ich wyjątkowych, indywidualnych potrzebach, o charakterze, który wyróżnia spośród innych. Współczesne wnętrza, te reprezentacyjne, do których z łatwością i chętnie wpuszczamy innych, ale i te prywatne, skryte w głębi przestrzeni mieszkalnej, intymne i niedostępne dla obcych, w myśl nowoczesnego designu stanowią specyficzne połączenie tego, co funkcjonalne i odpowiadające oczekiwaniom użytkowników, ale i zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi oraz wyobrażeniem o przyszłych nurtach sztuki użytkowej.

Łazienka to przykład przestrzeni zarezerwowanej tylko na jej właścicieli, coraz częściej spełniającej wszystkie te warunki, będąc jednocześnie wnętrzem intrygującym i harmonijnym, stabilnym wizualnie, często wręcz surowym, ale dzięki temu wyciszającym i kojącym emocje po każdym mijającym dniu. W projektach współczesnych łazienek, tych ubranych w wielkomiejski design glamour, jak również tych mniejszych, bardziej przytulnych widzimy jak ich kreatorzy bawią się proporcjami, materiałami, ich barwami i fakturami oraz nadają im coraz mniej oczywiste, a jednocześnie skupiające całą uwagę kształty.

Ewolucja łazienek – nowe spojrzenie na wykończenie

Domowe, prywatne SPA z armature dosytępną w sklepie https://omstore.pl/collections/baterie-prysznicowe który działa w myśl najnowszych trendów. Może prezentować minimalistyczne spojrzenie, wprowadzać klasyczny ład lub magię glamour – każdy z tych kierunków, o ile służy dążeniu do perfekcji i zrównania designu oraz funkcji wnętrza jest dobry. Wyposażenie współczesnych łazienek coraz częściej zyskuje miano biżuterii wnętrza, a jej stylowa interpretacja daleka jest od chwilowej, instagramowej mody – opiera się raczej na przekonaniu, że wygląd otaczającej nas przestrzeni, szczególnie bliskiej, bo niosącej z sobą nadzieję ukojenia ma realny wpływ na nasze życie, a tym samym praktyczne uzasadnienie.

Projektantom tworzącym designerskie akcesoria i dodatki do łazienki oraz użytkownikom, którzy wiele godzin spędzają na ich wyborze chodzi bowiem o coś więcej, niż tylko o uzyskanie efektu kojącego strumienia wody. Chodzi raczej o stworzenie przy pomocy designerskiej armatury prysznicowej idealnego wnętrza, ubranego w geometrię wzorów i spójność barw, o przemyślanej koncepcji, w którym będzie można zapomnieć o całym świecie.

Design i funkcjonalność akcesoriów łazienkowych przenikają się i łączą

kuchnie wrocławDobrze zaprojektowane przedmioty i akcesoria poprawiają jakość życia. Ich wygląd, spójny lub przeciwnie, wyraźnie kontrastujący z barwami ścian, sufitów, koncepcją geometryczną strefy kąpielowej oraz nadanym jej pierwotnie stylem podkreśla charakter miejsca, a przede wszystkim sprawia przyjemność użytkownikom, stanowiąc pretekst do częstszego przebywania w łazience.

Proste, linearne kształty, satynowe wykończenia, barwy kojarzące się z luksusem, ale i spokojem zachodzącego słońca, ciepłem nadmorskiego piasku czy kojącą osłoną nocy – te trendy w świecie nowoczesnej armatury prysznicowej sprawiają, że chce się urządzać wnętrza w zgodzie z nimi, komponując aranżacje do podziwiania.

W szczególności, że każda łazienka, która przecież służy pełnieniu określonych funkcji, posiada również mniej efektowne miejsca, od których pragniemy skutecznie odwrócić spojrzenia. Wybór dobrego designu, od ogółu do szczegółu, w szczególności w kwestii tak ważnych detali, jak armatura prysznicowa jest więc w pełni uzasadniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *