Dlaczego warto postawić na promocję miasta w mediach społecznościowych – przekonali się o tym mieszkańcy Szczecina.

W dzisiejszych czasach nie tylko firmy muszą się promować, by zyskać popularność wśród potencjalnych klientów, lecz także miasta. Tak, jak w przypadku usług, czy produktów, wszelkie działania promocyjne mają na celu zwiększenie zainteresowania, tak samo miasto musi się reklamować, by przyciągnąć swoje grono odbiorców. Bardzo pomocny okazał się w tym marketing społecznościowy, a mieszkańcy Szczecina są tego doskonałym przykładem. Co dokładniej zyskali dzięki temu, że ich miasto postawiło na promocję w mediach społecznościowych? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu!

Większe zaangażowanie mieszkańców

Przede wszystkim dzięki swoim działaniom w social mediach mieszkańcy Szczecina zaczęli się bardziej angażować i wyrażać swoją opinię na temat samego miasta, jego struktury, historii itp. Wystarczyło kilka działań, by mieszkańcy zaczęli być aktywną częścią społeczeństwa, która docenia uroki tego niezwykłego miejsca. Jak miasto tego dokonało? Chociażby poprzez organizację różnego typu konkursów oraz gier miejskich, w których mieszkańcy mogli wykazać się swoimi ukrytymi talentami, umiejętnościami oraz dobrą znajomością miasta.

Dostęp do informacji o wydarzeniach

Szczecin należy do miast tętniących życiem. Tutaj codziennie coś dzieje. Imprezy, koncerty, wystawy, otwierają się też nowe miejsca. Dzięki mediom społecznościowym mieszkańcy są o tym na bieżąco informowani, dzięki czemu nigdy im nie przepadną najciekawsze wydarzenia. Oczywiście miasto ich informuje nie tylko o tych pozytywnych zdarzeniach, lecz także o wszelkiego typu niedogodnościach – notki o awariach, czy remontach w Szczecinie, oraz o tym, jak je omijać również lądują na profilu społecznościowym miasta.

Edukacja mieszkańców

Szczecin dzięki swojej obecności w sieci bardzo skutecznie edukuje swoich mieszkańców. Jeśli otwierana jest wystawa, to od razu pojawiają się informacje o czym, jaki to ma związek z miastem. W ten sposób Szczecin wpływa na poziom wiedzy swoich mieszkańców, uczy ich historii miasta, przybliża postacie znanych ludzi, którzy niegdyś w nim zamieszkiwali. Takie działania sprawiają, że miasto buduje swój wizerunek i podkreśla swoją unikalność.

Dostęp do przydatnych treści

Miasto obecne w mediach społecznościowych to także liczne udogodnienia dla samych mieszkańców. Przede wszystkim otrzymują cenne wskazówki dotyczące korzystania z urzędów oraz innych punktów administracyjnych. Dzięki temu, by uzyskać potrzebne informacje, nie dość, że nie muszą iść fatygować się osobiście do danego urzędu, to jeszcze unikną stania w kolejach.

Liczne poradniki i wskazówki dla mieszkańców

Na profilach społecznościowych miasta mieszkańcy mogą także znaleźć liczne poradniki i wskazówki, które ułatwią im nie tylko codzienne życie, ale także założenie własnej działalności. Nie zabrakło też tam wzorów dokumentów potrzebnych do zarejestrowania własnej firmy, jak również wzorów pokazujących, jak je poprawnie wypełnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *