Dlaczego w Szczecinie widać coraz więcej naturalnych futer?

Świat się zmienia, a wraz z nim nasze podejście do konsumpcji. Wraz z pogarszaniem się wpływu globalnego ocieplenia, wielu konsumentów ponownie zastanawia się, co kupuje. “Lokalne”, “organiczne” i “minimalizm” to modne powiedzonka, na które wielu z nas zwraca uwagę, a przy okazji niektórzy kwestionują potrzebę jedzenia zwierząt lub noszenia skór i futer.

Używanie zwierząt jest dylematem etycznym, który wielu ludzi kwestionuje, ale większość ludzi zgadza się, że jeśli zwierzęta są dobrze traktowane, nie grozi im wymarcie, żadne zwierzę się nie marnuje, a zwierzę jest dobrze wykorzystywane, to jest do zaakceptowania.

Używanie zwierząt jest integralną częścią życia wielu ludzi i jest związane z podstawowymi produktami w naszym codziennym życiu, takimi jak:

  • leki

  • jedzenie

  • odzież.

Zwierzęta są wykorzystywane w badaniach medycznych w celu znalezienia leków na choroby zagrażające życiu. Jemy zwierzęta i chociaż niektórzy kwestionują potrzebę robienia tego, istnieje wiele dowodów, że można to zrobić bez szkody dla naszej planety. W rzeczywistości duża ilość ziemi lepiej nadaje się na tereny pastwisk niż do uprawy. I pamiętaj, że nawóz zwierzęcy jest używany do uzupełniania gleby w celu uprawy roślin. Ale jeśli obawiamy się możliwych skutków, niewielkie zmniejszenie ilości konsumowanego przez nas mięsa i odpadów może zająć wiele czasu. I wreszcie, używamy wielu rodzajów produktów pochodzenia zwierzęcego, aby chronić się przed żywiołami. Moda może nie być niezbędna, ale odzież jest. Potrzeba ocieplenia się przy zimnej pogodzie jest sprawą życia i śmierci, a to daje nam naturalne futro.

Jeśli mieszkasz w zimnym kraju, potrzebujesz odzieży, która ochroni Cię przed żywiołami, a twoje wybory powinny dotyczyć skóry, futra i innych produktów zwierzęcych. Czemu? Ponieważ nie ma wykonalnych alternatyw, które lepiej sprostałyby zadaniu niż właśnie te. Jeśli naprawdę zależy nam na środowisku (i wszystkim powinni ponieważ nic innego nie ma znaczenia, jeśli nie mamy wody, jedzenia i czystego powietrza), będziemy stawiać na zrównoważone produkty modowe, które:

  • wykorzystują procesy produkcyjne, które nie są zbyt szkodliwe dla środowiska

  • które są długotrwałe

  • które ulegają biodegradacji

Właśnie takie są skóry zwierząt. Tak, nie są doskonałe – skóry i futra też potrzebują wsparcia chemikaliów w ich przetwarzaniu i wykańczaniu (jak wszystkie inne tkaniny), a czasami rolnictwo ma wpływ na środowisko. Ale gdy weźmiesz pod uwagę, jak długo trwa dobrze wykonane futro lub wysokiej jakości skórzana torba, uświadomisz sobie, że szkody w środowisku są minimalne w porównaniu z długością życia tego przedmiotu.

Nie ma alternatywnych rozwiązań, które byłyby tak trwałe jak futro. Syntetyki wykonane są z produktów ubocznych ropy naftowej. Zapewne wiesz, że ropa nie jest surowcem odnawialnym. Problemy spowodowane wydobyciem i transportem ropy naftowej są tylko częścią problemu, nie rozpoczynajmy od kwestii politycznych, które są spowodowane przez ropę naftową. Zwierzęta są odnawialnym, zrównoważonym zasobem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *