Dlaczego w Szczecinie lubimy kupować używane samochody?

Niezależnie od tego, czy przeglądasz tylko używane ogłoszenia o samochodach, czy widziałeś super samochody z Kanady w najnowszej reklamie telewizyjnej – każda opcja nabywania samochodu oferuje zalety i wady. Aby pomóc Ci zdecydować, zebraliśmy trochę powodów, żeby jednak przekonać Cię, że warto kupić używany samochód – tak jak to robi większość mieszkańców Szczecina.

Samochody tracą na wartości. Z kilkoma wyjątkowymi wyjątkami kupowanie nowego samochodu jako inwestycji jest złym pomysłem. Samochody trwają długo, ale pojazdy nadal tracą większość swojej wartości na wczesnym etapie ich użytkowania. Podczas gdy niektóre modele radzą sobie z tym lepiej niż inne, większość kupujących może oczekiwać, że nowy samochód straci do 50% swojej wartości w ciągu trzech lat od wyjechania od dealera. Do tego dochodzą gwarancje, bezpłatne utrzymanie, niskie finansowanie – i dlatego, to co kupujesz wraz z nowym samochodem pozostaje znacznym kosztem i doskonałym powodem do kupowania używanych samochodów zamiast tego.

Więcej – za te same pieniądze

To kwestia, dzięki której kupowanie samochodu używanego mogą być o wiele bardziej przyjemne niż zakup nowego. Dzięki tej brzydkiej utracie na wartości twoje ciężko zarobione pieniądze mogą Ci dać znacznie więcej na rynku samochodów używanych, niż gdybyś kupował nowe. Twój budżet mógłby Ci u dealera samochodowego pozwolić ci tylko na podstawową tapicerkę lub samochód klasy podstawowej, ale jeśli kupujesz używane – nawet jeśli są to samochody z kanady, ten sam budżet może ci kupić coś znacznie bardziej eleganckiego lub lepiej wyposażonego.

Certyfikowane, używane opcje

Dla wielu kupujących, posiadanie gwarancji, która może chronić je przed niedociągnięciami pojazdu, jest warte dodatków płaconych za nowy samochód. Dzisiaj jednak praktycznie wszyscy producenci samochodów oferują pewną wersję programu certyfikacji, dzięki czemu zakup samochodu używanego jest znacznie mniej niepokojący. Programy te różnią się w zależności od producenta i istnieje znacząca różnica pomiędzy certyfikatem producenta a certyfikatem dealerskim, przy czym ten pierwszy prawie zawsze oferuje bardziej solidny pakiet. Wszystkie pojazdy posiadające certyfikat producenta zawierają pewien poziom gwarancji (chociaż przebieg i czas są różne) i często dodatkowe korzyści, takie jak bezpłatna pomoc drogowa lub bezpłatny kredyt samochodowy, gdy trzeba się udać do warsztatu.

Warto sprawdź również tę ofertę LAWETA ŚWIECKO

Różnorodność i wybór

Jeśli różnorodność jest tym, co lubisz, należy wziąć pod uwagę rynek samochodów używanych jest wart twojej uwagi. Każda liczba nowych samochodów może być z łatwością przyćmiona przez liczbę modeli dostępnych na rynku samochodów używanych. Wszyscy mamy różne gusta, a może samochód, którego chcesz, nie jest już produkowany? Na szczęście rynek samochodów używanych na pewno jest w stanie zaspokoić Twój gust. Dziś nie ma zbyt wielu naprawdę solidnych samochodów na nowym rynku.. A może interesuje Cię coś retro? Na rynku używanych samochodów znajdziesz coś z łatwością i z ubezpieczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *