Konsolidacja długów powoduje wielokrotne zadłużenie w jednej płatności i jest coraz częstszym wyborem wśród mieszkańców Szczecina. Nic dziwnego, bowiem może się sprawdzić, jeśli twój dług nie jest wygórowany i masz plan na to, by trzymać dług w szachu. Konsolidacja zadłużenia powoduje, że długi o wysokim oprocentowaniu, takie jak rachunki kart kredytowych, stają się pojedynczą płatnością o niższym oprocentowaniu. Może zmniejszyć całkowite zadłużenie i zreorganizować go, aby szybciej go spłacić.
Jeśli masz do czynienia z możliwą do zarządzania kwotą długu i chcesz zreorganizować wiele rachunków o różnych stopach procentowych, płatnościach i terminach płatności, konsolidacja długów to rozsądne podejście, które możesz rozwiązać samodzielnie mając trudny kredyt.
Jak działa konsolidacja długów?
Istnieją dwa podstawowe sposoby konsolidacji zadłużenia, z których oba koncentrują płatności długu na jednym rachunku miesięcznym:
- Uzyskaj 0% odsetek, kartę kredytową z przeniesieniem salda: prześlij wszystkie swoje długi na tę kartę i spłacaj saldo w całości w okresie promocyjnym.
- Uzyskaj kredyt konsolidacyjny o stałej stopie procentowej: Wykorzystaj pieniądze z pożyczki, aby spłacić swój dług, a następnie spłać pożyczkę w ratach przez ustalony okres.
- Dodatkowe sposoby konsolidacji zadłużenia wiążą się z zaciągnięciem pożyczki na dom. Jednak ta opcja wiąże się z ryzykiem.
W każdym razie najlepsza opcja zależy od Twojej oceny kredytowej i profilu, a także twojego wskaźnika zadłużenia do dochodu.
Czy powinienem konsolidować długi?
Konsolidacja może obniżyć spłatę kredytu, jeśli uzyskasz niższą stawkę lub szybciej spłacisz swoje długi. Aby rozpocząć, wprowadź informacje dotyczące maksymalnie 10 kart kredytowych i innych niezabezpieczonych pożyczek, które chcesz skonsolidować.
Pamiętaj jednak, że obliczone płatności i oszczędności są szacunkowe. Wynik kalkulatora nie stanowi oferty pożyczki i nie będzie dotyczyć oferty pożyczki. Oszczędności będą zależeć od rzeczywistych kwot i stawek, w kontekście których zostanuesz zatwierdzony, jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek.
Kiedy konsolidacja zadłużenia jest dobrym pomysłem?
Sukces ze strategią konsolidacji wymaga następujących warunków:
- Całkowity dług nie przekracza 50% twojego dochodu.
- Twój kredyt jest wystarczająco dobry, aby zakwalifikować się do otrzymania karty kredytowej o wartości 0% lub pożyczki o niskim oprocentowaniu.
- Twoje przepływy pieniężne konsekwentnie pokrywają płatności związane z zadłużeniem.
- Masz plan, który Ci pozwoli ponownie uniknąć długu
Oto scenariusz, w którym konsolidacja ma sens: powiedzmy, że masz cztery karty kredytowe o stopach procentowych od 18,99% do 24,99%. Zawsze dokonujesz płatności na czas, więc Twój kredyt jest dobry. Możesz kwalifikować się do niezabezpieczonej pożyczki konsolidacji zadłużenia na 7% – co daje znacznie niższe oprocentowanie.
Dla wielu ludzi konsolidacja jest niczym światło na końcu tunelu. Jeśli weźmiesz pożyczkę na trzy lata, wiesz, że zostanie spłacona za trzy lata – zakładając, że dokonasz płatności na czas i będziesz zarządzać wydatkami.