Dach płaski – o historii i materiałach

Dekarze dzisiaj coraz częściej montują dachy płaskie Zawadzki z wielu powodów, które poprawiają wydajność i trwałość systemu dachowego. Jako tanie rozwiązanie, Dachy płaskie Zawadzki lub o niskim nachyleniu są jednolite i wprowadzają poczucie spójności, które jest wymagane w wielu gminach.

Firmy dekarskie realizują projekty architektoniczne, które przyjęły się w całej branży i są obecne od wielu lat. Wykonawcy pokryć dachowych zajmowali się projektową stroną wznoszenia i konserwacji budynków, teraz realizują także hydroizolacje domów Zawadzki. Umożliwiło to doskonałe wyczucie najlepszych praktyk w branży pokryć dachowych, które obejmują stosowanie płaskich dachów już od dawna.

Geneza konstrukcji płaskich dachów

Wykonawcy dachów płaskich powiedzą Ci, że dach płaski nie jest płaski. Jest to dach o niskim nachyleniu o nachyleniu 3-12 stopni mierzonym pod kątem 90 stopni od legarów. Każdy wykonawca pokryć dachowych powie Ci, że nie jest to niedawna zmiana – jest głęboko zakorzeniona w historii. W dawnych czasach architekci odkryli, że nisko nachylony dach pomagał w obronie zamku. Zbocze pomogło utrzymać mury obronne, które były integralną częścią odpierania broni dalekiego zasięgu.

Cywilizacje, które żyły w suchym klimacie, wykorzystywały płaskie lub nisko nachylone dachy do swoich budynków. Życie w środowisku, w którym opady były niewielkie lub nie miały ich wcale, sprawiły, że dach płaski stał się istotną cechą ich domów.

Typowe materiały używane do dachów płaskich

Każdy wykonawca pokryć dachowych może zainstalować system dachowy, ale najlepsze systemy znajdują się w małej grupie systemów dachowych, które są opłacalnym wyborem materiałów.

TPO

Poliolefina termoplastyczna (TPO) jest wytwarzana z syntetycznego kauczuku, który może być instalowany przez wykonawcę pokryć dachowych. Jeśli potrzebujesz ochrony przed promieniowaniem UV w swoim budynku, to komercyjne rozwiązanie dachowe jest odpowiednie dla Twojego budynku. Twarda warstwa ochronna jest odporna na zużycie i będzie wspierać ruch uliczny oraz ciężkie maszyny na dachu. Nie rozerwie się ani nie rozerwie, jak inne materiały, a jej długowieczność jest kluczową cechą dla właścicieli budynków.

PCV

Polichlorek winylu (PVC) jest jednym z największych odkryć materiałowych XX wieku. Rury i meble od lat wykonywane są z PCV. Branża pokryć dachowych doskonale wykorzystała PVC, który wytrzyma o 33 procent większą wagę niż standardowy dach płaski.

EPDM

Rozwiązanie dachowe z EPDM jest zdecydowanie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w klasie membran do dachów płaskich. W porównaniu z PVC, system EPDM jest o 600 procent mniejszy na metr kwadratowy. W porównaniu z płaskim dachem TPO, EPDM jest o 900 procent mniejszy na metr kwadratowy. Z pewnością widać, dlaczego jest to dach wybierany przez właścicieli budynków z ograniczonym budżetem. Dach z EPDM zapewnia doskonałą izolację i długowieczność – 30 lat, jeśli jest odpowiednio konserwowany.
To tylko przykłady materiałów na dachy płaskie, warto się zapoznać z pełną ich listą, aby podjąć najbardziej świadomą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *