Czyszczenie dywanu – czy jest przyjazne dzieciom?

Twój dywan zapewnia wygodę pod stopami. Jeśli masz dzieci, są szanse, że dywan jest miejscem, na którym siedzą i bawią się. Małe dzieci czołgają się po Twoim dywanie i wkładają ręce i zabawki do ust. Z tych powodów utrzymanie dywanu w czystości jest ważne. Jednak nie wszystkie środki do czyszczenia dywanów są przyjazne dzieciom – mogą zawierać szorstkie składniki, które mogą być bardziej szkodliwe niż brud znajdujący się we włóknach.

Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o czyszczeniu dywanów oraz o tym, jak wpływa to na zdrowie i bezpieczeństwo Twoich dzieci. Zapoznaj się z tymi informacjami, zanim wybierzesz najlepszy dywan do pokoju dziecka z: kochamydywany.pl/dywany dla dzieci.

Jak środki chemiczne do czyszczenia dywanów wpływają na Twoje dzieci?

Środki do czyszczenia dywanów są specjalnie zaprojektowane, aby utrzymać je w czystości. Chociaż wykonują dobrą robotę, wiele środków czyszczących zawiera agresywne chemikalia, które mogą być szczególnie szkodliwe dla dzieci, których ciała są bardziej wrażliwe. Chemikalia mogą zaszkodzić dzieciom na kilka różnych sposobów, w tym podrażnienie oczu, uszkodzenie oczu, egzemę i problemy z oddychaniem, takie jak alergie i astma.

Produkty, których należy unikać

Chcesz uniknąć agresywnych chemikaliów podczas czyszczenia dywanu, ale skąd wiesz, które produkty zawierają te chemikalia? Na początek warto spojrzeć na etykietę. Jeśli na liście produktów znajdują się słowa i wyrażenia, takie jak „niebezpieczne”, „wysoce łatwopalne” lub „drażniące”, od razu wiesz, że te produkty nie są bezpieczne do stosowania w pobliżu dzieci. Specyficzne chemikalia, od których należy unikać, obejmują kwas fluorowodorowy, butan, propan, etery glikolu, czwartorzędowy chlorek amonu i wodorotlenek sodu.

Zielone alternatywy

Istnieją sposoby na utrzymanie wykładziny w czystości bez używania wyżej wymienionych środków chemicznych. W rzeczywistości wiele przyjaznych dla środowiska produktów, które mogą skutecznie wyczyścić dywan , można znaleźć bezpośrednio w spiżarni. Rzeczy takie jak soda oczyszczona, ocet, boraks i nadtlenek wodoru mogą być używane do walki z brudem, brudem i plamami. Wycieki należy natychmiast usuwać, namoczyć lub zeskrobać, a nie wcierać. Mieszanka wody z octem to jeden ze sposobów na usunięcie plam, które należy osuszyć. Sody oczyszczonej lub skrobi kukurydzianej można używać do usuwania tłustych plam, np. po butach. Sody oczyszczonej można nawet użyć do odświeżenia dywanu podczas odkurzania! Możesz czyścić parą – tylko wodą, nie ma potrzeby stosowania detergentu. Jeśli korzystasz z produktów kupionych w sklepie, upewnij się, że są one oznaczone jako przyjazne dla środowiska lub zielone.

Co jeszcze możesz zrobić?

Możesz najpierw podjąć środki zapobiegawcze, aby zminimalizować brud i zanieczyszczenia. Zostaw maty przy wejściach do domu, aby goście mogli wytrzeć buty, zanim wejdą do środka. Możesz nawet rozważyć zasadę „bez butów w domu”. Odkurzanie dwa razy w tygodniu może również pomóc w utrzymaniu porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *